YKS 2023 sonuçları açıklandı mı? YKS 2023 sonuçları ne zaman açıklanacak?

[ad_1]

Game of Thrones’un ünlü oyuncusu hayatını kaybetti

Game of Thrones’un ünlü oyuncusu hayatını kaybetti

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercih sonuç tarihine yönelik araştırmalar devam ediyor. YKS tercih sonuçları için gözler ÖSYM duyurular ekranında. ÖSYM takvimi doğrultusunda tercihlerini tamamlayan öğrenciler, değerlendirmelerin tamamlanması ardından YKS tercih sonuçlarını öğrenebilecek. Peki YKS 2023 sonuçları açıklandı mı? YKS 2023 sonuçları ne zaman açıklanacak? Sizler için derledik…

YKS 2023 sonuçları açıklandı mı? YKS 2023 sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS tercihleri geçtiğimiz yıl 7 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında alınmış, sonuçlar 15 Ağustos 2023 tarihinde ilan edilmişti. Bu yıl da benzer şekilde YKS tercih sonuçlarının ağustos ayının üçüncü haftasında paylaşılması bekleniyor.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bu yıl 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu