2024 YSK Seçmen Kağıtları Dağıtılıyor! Nerede Oy Kullanacağım? E-devlet Seçmen Kağıdı Sorgulama Ekranı İşte Detaylar!

2024 YSK seçmen kağıtları ne zaman dağıtılacak? Nerede oy kullanacağım? E-devlet seçmen kağıdı sorgulama ekranı! konuları önem kazanıyor. 31 Mart’ta gerçekleşecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu, seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına başladı. Peki, hangi sandıkta oy kullanacağımı nereden öğrenebilirim? YSK seçmen kaydı sorgulama ekranı bu konuda yardımcı oluyor.

YSK, seçime katılacak olan siyasi partilerin sayısını 34 olarak güncelledi. Seçim takvimine göre adaylık başvuruları 20 Şubat’ta tamamlandı ve siyasi partilerin oy pusulasındaki yeri 27 Ocak’ta yapılan kura çekimi ile belirlendi.

Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı bugün başlayacak ve seçmenler ancak kayıtlı oldukları sandıklarda oy kullanabilecekler. Ayrıca, oy kullanırken seçmen bilgi kağıdını yanlarında bulundurmak zorunlu değil.

31 Mart Pazar günü nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz: NEREDE OY KULLANACAĞIM?

Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı öncesinde nerede oy kullanacağını öğrenmek isteyen seçmenler, YSK’nin internet sitesi, e-Devlet kapısı, YSK’nın seçmen sorgulama mobil uygulaması veya 444 9 975 numaralı YSK Çağrı Merkezi aracılığıyla kontrol edebilirler.

YSK tarafından yapılan uyarıda, seçmen kaydı sorgulama işlemlerinin sadece belirtilen resmi kanallar üzerinden yapılabileceği hatırlatılarak, dışarıdan gelen e-posta, çağrı veya mesajlara itibar edilmemesi gerektiği vurgulanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu