27 Mart İstanbul’da Hava Durumu: Yağışlı Mı, Güneşli Mi? Son Tahminler!

27 Mart’ta bugün ve yarın hava nasıl olacak? İstanbul için hava durumu merak konusu. Yarın İstanbul’da yağış olup olmayacağı ve genel hava durumu araştırılıyor. Peki, 27 Mart için hava durumu nasıl olacak? İşte İstanbul’da yarınki hava durumu ve yağış durumuyla ilgili detaylar haberimizde!

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 5 günlük İstanbul hava tahmin raporu şu şekilde:

26-27 Mart hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı?

İSTANBUL’DA SAATLİK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü saatlik İstanbul hava tahmin raporunu şu şekilde:

26-27 Mart hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı?

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU NASIL ÖLÇÜLÜYOR?

İstanbul’da hava durumu ölçümleri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılmaktadır. MGM, İstanbul’un 11 farklı noktasında bulunan hava gözlem istasyonları aracılığıyla hava sıcaklığı, nem, rüzgar hızı, rüzgar yönü, yağış miktarı, bulutluluk oranı ve basınç gibi parametreleri ölçmektedir.

Hava sıcaklığı termometre ile ölçülür. Nem higrometre ile belirlenir ve rüzgar hızı anemometre yardımıyla ölçülür. Rüzgar yönü rüzgar gülü ile belirlenir. Yağış miktarı yağmur ölçer kullanılarak tespit edilir. Bulutluluk oranı sis ölçer yardımıyla, basınç ise barometre ile ölçülür.

MGM, bu verileri kullanarak İstanbul’un hava durumunu tahmin etmektedir. Tahminler, farklı platformlar aracılığıyla kamuoyuna duyurulmaktadır.

Ayrıca özel meteoroloji şirketleri de İstanbul’da hava durumu ölçümleri yapmaktadır. Bu şirketler kendi istasyonlarında ölçümler yaparak bağımsız hava tahminlerini sunmaktadırlar.

Gündem Gündem Yaşam Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu