31 Mart Ordu Yerel Seçim Sonuçları Açıklandı mı? Sandıklar Kapandı mı?

Ordu’da 31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları açıklandı mı? Türkiye genelinde oy verme işlemi saat 17:00’de sona erdi ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim yasaklarını kaldırdı. Şimdi seçim sonuçları verileri girilmeye başlanacak. Ordu’da sandıklar kapandı mı ve seçim sonuçları açıklandı mı? Türkiye’nin 81 ilindeki oy kullanma işlemiyle ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde halk, il ve ilçe belediye başkanı adayları ile il meclis üyelerini ve mahalle muhtarı adaylarını belirlemek için sandık başına gitti. YSK’nın seçim yasaklarını kaldırmasıyla, il ve ilçelerdeki sonuçlar anlık olarak Haberler.com Yerel Seçim sayfasında yayınlanacak.

Oy verme işlemi, güneşin doğuş ve batış saatlerine göre belirlendi. Bazı illerde oy verme işlemi 07.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilirken, diğer illerde ise 08.00 ile 17.00 saatleri arasında yapıldı.

Seçimlere 34 siyasi parti katıldı. Partilerin oy pusulasındaki sıralaması, AK Parti’den başlayarak Vatan Partisi’ne kadar devam etti. Seçim sonuçları ve detaylar için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu