Acer, Oyun Tutkunları İçin Predator Orion X Masaüstü Bilgisayarı ve Kavisli Monitörlerini Tanıttı

  • Bilim kurgudan ilham alan ve kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilen yeni Predator Orion X masaüstü oyun bilgisayarı, 13. Kuşak Intel® Core™ i9-13900KS’ye kadar işlemci ve NVIDIA® GeForce RTX™ 4090’a kadar GPU takviyesiyle kompakt bir kasada üst seviye oyun performansı sunuyor

Acer, üst seviye masaüstü oyun bilgisayarı serisinin en yeni üyesi Predator Orion X’i tanıttı. 13. Jenerasyon Intel® Core™ i9-13900KS işlemci ve sıvı soğutmalı NVIDIA® GeForce RTX™ 4090 GPU’yu bir ortaya getiren bu kompakt oyun bilgisayarı, bu gücü küçük ve taşınabilir bir kasaya sığdıran özel dizaynıyla dikkat çekiyor. Uzay kapsülünden ilham alan tasarımı, bu boyuttaki bir masaüstü için etkileyici bir özellik olan CPU, GPU ve sıvı soğutma sistemini barındırmak için birden fazla “bölge” içeriyor. Yükseltilebilir oyun bilgisayarı ayrıyeten çıkarılabilir manyetik bir ön kapak ve kritik iç bileşenleri korumak için metal yan paneller ve üst kısımda mekanik kol gibisi bir kulaklık yuvası ile birlikte geliyor.

Acer ayrıyeten Nitro XZ452CU V ve Predator X34 V oyun monitörlerinin yanı sıra kavisli ekran serisine yeni eserler ekledi. Yaklaşık 45 inç görüntüleme alanına sahip Nitro X2452CU V’nin AMD FreeSync™ Premium Pro destekli DQHD ekranı ve yüksek 165 Hz yenileme suratı, oyun oynarken yahut birden fazla işi tıpkı anda yaparken kusursuz bir görüntüleme tecrübesi sunuyor. Predator X34 V’nin OLED UWQHD paneli, DCI-P3 yüzde 99 renk gamı ve VESA DisplayHDR™ True Black 400 özelliği, oyuncuların mükemmel bir görsel tecrübe yaşamasını ve oyunları tüm ihtişamıyla oynamasını sağlıyor.  

Predator Orion X: Bu Dünyanın Dışından Özellikler ve Kullanıcıların Şahsileştirme Yapmasına İmkan Tanıyan Tasarım

24 çekirdek, 32 iş parçacığı, 150 W TDP ve en son hibrit mimariye sahip 13. Jenerasyon Intel i9-13900KS işlemci[1] ile donatılan Predator Orion X, üstün işlemci performansı için 6 Ghz üzere rekor bir sürate ulaşabiliyor. Ultra verimli NVIDIA Ada Lovelace mimarisinden faydalanan küçük oyun bilgisayarı, oyuncular ve içerik oluşturucular için en yeterli tecrübesi sunmak üzere 24 GB G6X bellekle birlikte gelen sıvı soğutmalı bir NVIDIA GeForce RTX 4090 GPU bloğuna mesken sahipliği yapıyor. Bu boyuttaki bir GeForce RTX 4090 GPU’yu sığdırmak için, standart soğutucu fanlara özel olarak tasarlanmış, sıvı soğutmalı bir soğutma modülü ekliyor ve en güçlü oyun bileşenlerinden kimilerini küçük bir kasada bir ortaya getirmeyi başarıyor.

Predator Orion X’in uzay kapsülünden ilham alan kasası sırf 9 kg tartısında ve üç özel “bölgeden” oluşan nizamıyla daha şahsileştirme özgürlüğü ve genel performans sağlıyor. 1. Bölge, işlemci, güç kaynağı ve SSD’ye daha yeterli erişim sağlarken, 2. Bölge ise ekran kartı ve iki adet 2,5 inç SATA HDD yuvasını uygun bir uzaklıkta tutuyor. 1. Bölgenin yakınında stratejik olarak konumlandırılan 3. Bölge 240 mm sıvı işlemci soğutucusunu[1] muhafaza ediyor ve yüksek performanslı dahili bileşenleri uzak tutmaya yardımcı oluyor. Eşsiz tasarım özelliklerini tamamlayan kritik bölgeler, kolay yükseltme için küçük bir mandal yardımıyla çıkarılabilen metal yan panellerle korunuyor ve üst kısmında kulaklık dayanağı olarak fonksiyon gören döndürülebilir robotik gibisi bir kol bulunuyor.

Depolama açısından bakıldığında Predator Orion X, 32 GB’a kadar DDR5-5600[1] RAM, iki adet M.2 SSD yuvası (her biri 1 TB’a kadar) ve ek kapasite  için aydınlatmalı, sistem çalışırken sökülüp takılabilen NVMe M.2 SSD şoför yuvası ile birlikte geliyor. Oyuncuların ve içerik oluşturucuların tüm muhtaçlıklarını karşılayarak depolama konusundaki telaşlarını ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebilen “kendin yap” (DIY) özellikli donanım Intel® Killer E3100G ve Intel® Killer Wi-Fi 6E AX211 ile süratli ve meselesiz ilişki sunuyor. Ön kısmında iki adet USB 3.2 Gen 1 (bir adet Type-C, bir adet Type-A) irtibat noktası, bir mikrofon ve birleşik jak, art kısmında ise iki adet USB 3.2 Gen 2 Type C, üç adet USB 3.2 Gen 2 Type A[1], iki adet USB 2.0 ve bir adet RJ45 ilişki noktası bulunan aygıt, çok sayıda ilişki noktasıyla kullanıcılara varlıklı temas seçeneği sunuyor.

Predator Orion X, oyuncuların sistemin gerçek potansiyelini en üst seviyeye çıkarmaya yönelik şahsileştirilmiş, sezgisel bir arayüz kullanarak sürat aşırtma (overclock) ve RGB aydınlatma tercihlerini özelleştirmelerine ve sistemi izlemelerine imkan tanıyan PredatorSense 4.0 uygulamasıyla birlikte geliyor.

Nitro XZ452CU V Monitör: Ultra Geniş ve Ultra Akıcı Görüntüleme

44,5 inçlik devasa ekranı ve 1500R kavisiyle hem amatör hem de profesyonel oyuncular Nitro XZ452CU V oyun monitörüyle eşsiz bir görüntüleme tecrübesi yaşayacak. 165 Hz yüksek yenileme süratiyle Nitro XZ452CU V, kullanıcıların birebir anda çok daha fazla şey yapmalarını sağlıyor. Aygıt, ekran yırtılmasını (screen tearing) ortadan kaldırmak ve giriş gecikmesini azaltmak için AMD FreeSync ™ Premium Pro ile birlikte geliyor ve oyunları asgarî kesinti ile bir sonraki düzeye taşıyor.

Renkler ve imaj detayları, kullanıcıların genişletilmiş oyun dünyalarında yüzde 90 DCI-P3 ve VESA DisplayHDR™ 400 dayanağı ile harikulâde bir halde işleniyor. BlueLightShield Pro, Flickerless, Low-dimming ve ComfyView teknolojileriyle donatılan ve Eyesafe 2.0 sertifikasına sahip olan monitör, Acer’ın Ergostand özelliği sayesinde kullanıcıların konumlandırmayı istedikleri üzere ayarlamalarına imkan tanıyor ve oyun tutkunları favori oyunlarını rahatça oynayarak saatler geçirebiliyor. Aygıt birebir vakitte tek bir kablo üzerinden tıpkı anda görüntüleme, bilgi transferi ve aygıt şarjı için üçü bir ortada USB Type-C ilişki noktası[1] ile birlikte geliyor. RJ45 inançlı, kablolu bir irtibat sağlarken USB-B, sorunsuz geçiş için dahili bir KVM anahtarı fonksiyonu görüyor.

Predator X34 V Monitör: Güçlü ve Geleceğe Hazır

Profesyonel oyuncuların günlük muhtaçlıklarını rahatlıkla karşılayabilen sağlam ve geleceğe hazır bir monitör olan Predator X34 V, oyunların sahip olduğu en düzgün renkleri ve imajları gözler önüne sermek için OLED UWQHD (3440×1440) çözünürlük, VESA DisplayHDR™ TrueBlack 400 ve DCI-P3 yüzde 99 renk gamı sunuyor. 1800R kavis ve 21:9 en-boy oranına sahip bu monitör, geniş görüş açısıyla oyuncuları büyülüyor.

34 inç oyun monitörü, 175 Hz yenileme suratı ve 0,1 ms reaksiyon müddetiyle (G to G) oyunlara canlılık katarak çok az gölgelenme ile akıcı ve kesintisiz oyun tecrübesi sunuyor. AMD FreeSync Premium™ ve VRR (Değişken Yenileme Hızı) ile eşleştirildiğinde, oyuncular yüksek süratli imgelere sahip oyunları oynarken bile yüksek, yırtılmasız tecrübe elde ediyor. Ayrıyeten BlueLightShield Pro, Flickerless, Low-dimming, ComfyView ve Eyesafe 2.0 sertifikası dahil olmak üzere gözleri inançta tutmaya yardımcı olan ve kullanıcıların uzun oyun oturumları sırasında rahat etmelerini sağlayan bir dizi teknolojiye de sahip.

 

Fiyatlandırma ve Bulunabilirlik

Predator Orion X (POX-650) Eylül ayı itibariyle EMEA bölgesinde 2.499 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Nitro X2452CU, 2023 yılının 4. çeyreğinde EMEA bölgesinde 1.099 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Predator X34 V, 2023 yılının 4. çeyreğinde EMEA bölgesinde 1.299 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye nazaran değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlarda bulunabilirlik, eser özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen acer adresinden size en yakın Acer ofisi ile irtibata geçin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu