‘Aile’ Heyecan Dolu Kısmıyla Tekrar Gecenin Birincisi Oldu

Ay Yapım’ın Show TV’de yayınlanan sevilen dizisi ‘Aile’ dün gece yayınlanan 9.bölümüyle izleyenleri ekran başına kilitledi. Soykanlar ile İlyas Koruzade’nin karşı karşıya geldiği final sahnesinde nefesler tutulurken, iki aile ortasında yaşanacaklar şimdiden büyük heyecan uyandırdı. Usta oyuncu Musa Uzunlar, İlyas Koruzade karakteriyle seyircinin beğenisini kazandı. Gerilimin yüksek olduğu kısım, AB ve ABC1 20+ kategorilerinde gecenin birincisi olurken dizi, #Aile etiketiyle de gece uzunluğu toplumsal medya listelerinin başlarında yer aldı. 

Yayınlandığı birinci günden itibaren çarpıcı kıssası ve oyuncu takımıyla bütün dikkatleri üzerine çeken 30 kısımlık dizi ‘Aile’nin dün gece yayınlanan 9. kısmı, AB’de 8.37 izlenme oranı (rating) 24.34 izlenme hissesi (share), ABC1 20+’da 7.97 izlenme oranı (rating) 19.60 izlenme hissesi (share) elde ederek gecenin birincisi oldu. Dizi Total’de ise 4.51 izlenme oranı, (rating) 12.22 izlenme hissesi (share) ile ismini üst sıralara yazdırdı.

Özgün senaryosunu Hakan Bonomo’nun yazdığı, Ahmet Katıksız’ın direktör koltuğunda oturduğu, Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya’nın başrollerinde yer aldığı ‘Aile’de Tatlıtuğ ve Sarıkaya ikilisine Nejat İşler, Canan Ergüder, Ushan Çakır, Umutcan Ütebay, Yüsra Geyik, Mert Denizmen, Ecem Simge Yurdatapan ile usta oyuncular Levent Ülgen, Emel Göksu ve Nur Sürer eşlik ediyor.

SERHAT’IN VEFATI SOYKANLAR’I BÜYÜK BİR TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA BIRAKTI

Serhat’ın öldürüldüğünü öğrenince büyük bir dehşet yaşayan Devin, Aslan’ın sorusuna karşılık sessiz kalarak nelere sebebiyet vermiş olabileceğini kabullenmekte zorlandı. Serhat’ın telefonunu kapatmayı ihmal eden Tuguli, Serhat’ın avukatından gelen bir bildiriye karşılık verdi. Verdiği yanıt ise Serhat’ın öldüğünü açık etti. Durumdan haberdar olan Cihan, avukat Suat’ı aradı ve ikili kozlarını paylaştı. Suat, susması karşılığında yüksek ölçüde para talep etti. Cihan, bu süreçte oğlunun nerede olduğunu merak eden İlyas Koruzade’nin tasalarını gidermek için Serhat’ın yurt dışına çıktığına dair ispatlar serpiştirdi. Aslan ve Devin, Yağmur’u da yanlarına alarak güvenlikleri için bir müddetliğine çiftlik konutuna yerleşti. Serhat’ın mevt haberini alan Hülya, derinden sarsıldı ve kendi metotlarıyla ailesini korumak için harekete geçti. Suat’ın saklandığı konumu bulan Cihan, Aslan ile bir arada onu yakaladı. Bu sırada İbo ile buluşan Hülya, ailelerinin güvenliği için Suat ve eşinin öldürülmesi gerektiğini söyledi.

Koruzadeler’le yaptıkları muahedenin tamamlanmasını isteyen Aslan ise bunu sağlaması karşısında Suat’a, kendisini ve eşini koruma altına alacağına dair kelam verdi. Uzlaşmanın akabinde Suat, İlyas’ı arayarak oğlu hakkındaki kaygılarını giderdi ve Serhat’ın vekaletiyle mukaveleye imza atmak için onay aldı.

İLYAS KORUZADE, SOYKANLARIN KARŞISINDA

Yaşananlardan sonra kendine gelmekte zorlanan Devin, sevdiklerine ziyan gelmemesi için kabahatin Suat’ın üzerine atılmasını önerdi. Devin’in önerisi karşısında hayrete düşen Aslan, karısının git gide karanlık tarafa çekilmesinden ötürü tedirginliğini saklayamadı. Kendisini takip eden İbo’yu atlatan Aslan, mukaveleyi imzalamayı başardı ve kelam verdiği üzere çifti yurt dışına kaçırmak için harekete geçti. Avukat Suat ve eşi yeni hayatlarına gerçek yola çıkarken, Aslan da onların inançta olacaklarını bilerek Devin’in söylediği üzere Serhat’ın cinayetini Suat’ın üstüne atmaya karar verdi. Fakat bu sırada Tolga, para almak için İbo’ya haber uçurdu ve avukat ile karısının yerini söyledi. İbo, Suat ile eşini ülkeyi terk etmeden yakaladı ve Suat’ı infaz etti. Bayanları öldürmeyeceğini söz eden İbo’nun, Suat’ın eşine silahı doğrulttuğunda huzursuz olması ise dikkat çekti. Tetiği çekip çekmediği akıllarda soru işareti bıraktı. Finalde Kaya’nın sünnet düğünü için bir ortaya gelen Soykanlar, hiç beklemedikleri bir konuğun gelmesiyle şoke oldular. Oğluna ulaşamadığı için şüphelenmeye başlayan, Ati’nin telefonu üzerine de artık harekete geçen İlyas Koruzade, Soykan ailesinin karşısına dikildi. Devin bu vakte kadar girmediği Soykan çemberinin artık içindeydi.

YENİ KISIMDA NELER OLACAK?

“DOST VAR, DÜŞMAN DAHA ÇOK VAR!”

Bölümün çabucak akabinde yayınlanan 10. bölüm tanıtımı merakı artırdı. İlyas Koruzade ile karşılaşan Devin’in yaşanan durumdan ötürü korkmadığını Aslan’a itiraf etmesi şaşırtırken, dehşetin bilakis güç hissettiğini söylemesi ise dikkat çekiyor. Hülya, Aslan’a Devin’den boşanmasını söylerken, Aslan’ın vereceği karşılık merakla bekleniyor. Hülya ve Devin ortasında ipler artık büsbütün kopma noktasına gelirken, tanıtıma İlyas Koruzade ve Aslan’ın karşı karşıya geldiği anlar damgasını vuruyor. İlyas Koruzade’nin “Bir durum mu var?” sorusu üzerine Aslan’ın, “Dost var, düşman daha çok var” karşılığı seyircileri yeni kısım için heyecan dolu bir bekleyişe sürüklüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu