Akaryakıt Fiyatlarında Son Durum: Güncel Fiyatlar ve Beklenen Zam Haberi!

Akaryakıt fiyatları sürekli değişim gösteriyor ve bu nedenle benzin ve mazot fiyatlarıyla ilgili sorular sıkça gündeme geliyor. Günlük olarak vatandaşlar, benzinin litre fiyatının ne kadar olduğunu ve mazotun litre fiyatının kaç TL olduğunu merak ediyor. Ayrıca, güncel olarak benzin fiyatlarına zam gelip gelmediği, mazot fiyatlarında bir değişiklik olup olmadığı da araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. İşte güncel akaryakıt fiyatları!

AKARYAKIT FİYATLARI

20.03.2024 tarihinde akaryakıt fiyatları şu şekildedir:

Kurşunsuz 95(Excellium95) TL/lt: 40,47 TL

Motorin TL/lt: 40,67 TL

Motorin (Excellium) TL/lt: 40,72 TL

Kalorifer Yakıtı TL/Kg: 30,45 TL

Fuel Oil TL/Kg: 26,43 TL

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AKARYAKITA ZAM VAR MI?

Benzin ve motorine zam yapıldıktan sonra LPG’ye de zam yapılması bekleniyor. Yarın itibarıyla LPG fiyatlarında 45-50 kuruş arası bir artış olması bekleniyor.

BENZİN, MOTORİN, LPG FİYATLARI NE KADAR?

İstanbul’da benzinin litresi 43.45 TL,

Motorinin litresi 43.03 TL,

LPG ise ortalama 21.95 TL’den satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek belirli bir fiyat değişim farkı ile gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı belirlenmektedir. Dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar ise rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Gündem Otomobil Finans Ekonomi Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu