Ali Mahir Başarır Alevi mi? Ali Mahir Başarır Kimdir? CHP Milletvekili

[ad_1]

Ali Mahir Başarır Alevi mi? Ali Mahir Başarır, Türk siyasetçi ve avukat olarak bilinmektedir. Kendisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Mersin Bölgesi’nden 3. sıradan milletvekili olarak seçilerek 27. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapmaktadır.

Ali Mahir Başarır Kimdir

Ali Mahir Başarır Kimdir, 1975 yılında Tarsus ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin Kamu Hukuku Anabilim dalında yaptı. Ayrıca, Amerika’da 2010 yılında Çapraz Sorgu Yöntemleri Eğitimi almıştır.

Ali Mahir Başarır Kimdir
Ali Mahir Başarır Kimdir

Başarır, avukatlık mesleğini icra etmektedir ve 2002 yılından beri kendi hukuk bürosunu yönetmektedir. Evli olan Başarır, İngilizce bilmektedir.

Ayrıca, Ali Mahir Başarır Anayasa Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır. Kendisi hakkında bilinmesi gerekenler arasında doğum yeri, mesleği, eğitimi ve siyasi kariyeri yer almaktadır.

Ali Mahir Başarır Alevi mi

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, Lütfü Türkkan ve Ali Mahir Başarır’ın dokunulmazlıklarının kaldırılması yönünde karar aldı. Peki, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ayrıca, Başarır’ın dokunulmazlığı neden kaldırıldı?

Ali Mahir Başarır, 3 Eylül 1975 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus’ta tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Kamu Hukuku alanında tamamladı. İstanbul’da serbest avukatlık yaparak iş hayatına atıldı ve aynı zamanda Maltepe Spor Kulübü ve Kartal Spor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

1992 yılında Tarsus CHP ilçe örgütünde görev alarak siyasi hayatına atılan Başarır. İlk kez 2011 genel seçimlerinde Mersin Milletvekili aday adayı oldu. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Mersin Milletvekili seçilerek meclise girdi ve aynı zamanda 37. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçildi. Ayrıca, TBMM Anayasa Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ali Mahir Başarır, ÇYDD ve HATİAB üyesi olup, evli ve iki çocuk babasıdır. Dokunulmazlığı, hakkında açılan bir soruşturma nedeniyle kaldırılmıştır.

Mekanlar ve Yerler, Mekan Budur platformu aracılığıyla ele alınmaktadır. Bu site birçok konuda içerik üretmektedir; kullanıcılar aşağıdaki kategorilere göz atabilir veya doğrudan konumlanan içeriğimize erişebilir. Yorumlardaki sorular, makaleyi güncelleyen Gündem için belirtilebilir. Ali Mahir Başarır Alevi mi İle ilgili sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz.[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu