Ankara’da Akşam Ezanı Saati ve İftar Vakti Belli Oldu! 22 Mart Detayları…

Diyanet İşleri Başkanlığı, akşam ezanı saatini duyurdu. Ankara iftar saati ne zaman ve Ankara akşam ezanı saat kaçta okunduğu merak ediliyor. Farklı şehirlerde belirlenen akşam ezanı saatleri, vatandaşları kendi şehirlerinde araştırma yapmaya teşvik ediyor. 22 Mart’ta akşam ezanı saat kaçta okunacak ve akşam namazı nasıl kılınacak araştırılıyor. Akşam ezanı ve iftar saati bilgileri haberimizde yer alıyor.

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, iftar saatleri merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi sitesinden iftar vakitlerini yayınladı. Buna göre 22 Mart İftar Vakitleri şu şekildedir:
– İstanbul İftar Saati: 19:26
– Ankara İftar Saati: 19:09
– İzmir İftar Saati: 19:33

Akşam ezanı saatleri şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından akşam ezanı saatleri yayınlandı. Detaylı bilgiye ulaşmak için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

Akşam namazı 5 rekat olarak kılınmaktadır. Farzlar önce olmak üzere toplamda 5 rekat şeklinde kılınmaktadır. Akşam namazının kılınma şekli kadınlar ve erkekler için aynıdır. Namaz, akşam ezanı okunduktan sonra herkes için aynı şekilde kılınır. Camide kılınması en faziletlidir ancak evde veya diğer ibadet mekanlarında da kılınabilir.

Ankara, İftar, Dini, Gündem, Yaşam ve Haberler konularında daha fazla bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu