Ankara’da Yerel Seçim Sonuçları Açıklandı! Sandıklar Kapandı mı?

31 Mart Ankara Yerel Seçim sonuçları için geri sayım başladı. Ankara’da sandıklar kapanırken ve yerel seçim sonuçları açıklanırken, Türkiye’nin 81 ilindeki oy verme işlemi saat 17:00’de sona erecek. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim yasaklarını kaldırdı ve seçim sonuçları verilerini giriş yapmaya başladı. 2024 Yerel Seçim Sonuçları şimdiden belli oldu mu? 31 Mart Ankara Yerel Seçim sonuçları açıklandı mı?

2024 Mahalli İdareler Genel Seçiminde halk, il ve ilçe belediye başkanı adayları ile il meclis üyeleri ve mahalle muhtarları için oy kullanıyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun yasakları kalkmasıyla, il ve ilçe sonuçları Haberler.com Yerel Seçim sayfasında anlık ve güncel olarak yayınlanacak.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler için oy kullanma saatleri Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlendi. Bazı illerde oy verme işlemi 07:00 ile 16:00 saatleri arasında yapılacakken, diğer illerde ise 08:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Seçimlere 34 siyasi parti katılacak. Partilerin oy pusulasındaki sıralaması da belli oldu. Ankara Gündem, Yaşam, Politika ve Haberler kategorilerinde yer alan 31 Mart Ankara Yerel Seçim sonuçları önemli bir gelişme olarak takip ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu