Antalya Büyükşehir Zabıtasından bayram öncesi kontrol

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta grupları, Ramazan Bayramı öncesinde kontrol gerçekleştirdi

Vatandaşların huzur, sıhhat ve güvenliği için 7/24 misyon başında olan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı grupları, Ramazan Bayramı öncesi marketlerde kontrol yaptı. Periyodik kontrollerinde bilhassa fahiş fiyata karşı göz açtırmayan Büyükşehir Zabıta takımları, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde şeker, tatlı ve çikolata satışlarını denetledi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

İnsan sıhhatini her şeyin üstünde tutan Büyükşehir Belediyesi İhtisas Zabıtası, vatandaşların huzurlu bir Ramazan Bayramı geçirmesi için kontrollerine devam ediyor. Zabıta grupları marketlerde tatlı, şeker ve çikolata üzere bayramın olmazsa olmaz eserlerini denetledi. Satış yapılan yerlerde gramaj, ambalaj, fiyat tarifesi ve genel paklık üzere mevzulara dikkat edildi.

ETİKET VE KASA FİYATI

Denetimlerde eserlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatı ortasında fark olup olmadığına da bakıldı. Takımlar, vatandaş üzere alışveriş yaparak alınan eserlerin etiket ve kasa fiyatı ortasında bir fark olup olunmadığına bakıldı. Yapılan kontrollerle vatandaşların rastgele bir mağduriyet yaşamamasının önüne geçiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu