Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir NOW Tv Çalar Saat Programında! İşte Detaylar…

Faruk Demir, Ardahan Belediye Başkanı olarak NOW Tv Çalar Saat programında konuk oldu. Demir’in yaşının, kim olduğunun ve nereli olduğunun araştırıldığı belirtiliyor. Faruk Demir’in biyografisi ve kariyeri hakkında detaylar haberimizde yer alıyor.

Faruk Demir, 1963 yılında Ardahan’ın Hanak ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ardahan Hanak’ta tamamladıktan sonra 1982 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Şan bölümüne girdi ve mezun oldu.

TRT’nin yetişmiş ses sanatçısı sınavını kazanarak 1987 yılında Türk Halk Müziği ses sanatçısı olarak TRT’de çalışmaya başlayan Faruk Demir, Kuşaktan Kuşağa, Yüreğimizin Dili Türkülerimiz ve Türküye Merhaba gibi programlarda sunuculuk ve danışmanlık yaptı. Ayrıca kendi bestelerinden oluşan albümler de çıkardı.

1999 yılında DSP’den milletvekili adayı olan Faruk Demir, Ardahan Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Parlamentoda çeşitli görevler üstlendikten sonra halen Başkent Üniversitesi televizyonu Kanal B’de müzik direktörlüğü yapmakta ve Pazar günleri yayınlanan Yurdun Sesi programını sunmaktadır.

31 Mart 2019’da CHP’den Ardahan Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir’in, NOW Çalar Saat programına konuk olması kent gündemine oturmuş durumda.

Haberde geçen anahtar kelimeler: Faruk Demir, Ardahan, NOW, Televizyon, Gündem, Yaşam, Politika, Haberler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu