Aref Ghafouri kimdir? – Elips Haber

[ad_1]

Aref Ghafouri kimdir? Aref Ghafouri nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Aref Ghafouri’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Aref Ghafouri kimdir? Aref Ghafouri kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Aref Ghafouri’in biyografisini haberimizde derledik…

Aref Ghafouri, 18 Aralık 1989 tarihinde İran’nın Urmiye şehrinde dünyaya geldi. İranlıdır ama aslı Azeridir, AzerbaycanTürk’üdür. Çocukluktan itibaren hep farklı olmayı ve farklı şeyler yapmayı seven birisiydi. Hayatı olduğu gibi değil, hayal gücünde istediği şekilde yaşayan Aref, 7 yaşından itibaren değişik hayaller ve olağan dışılıklar ile hayatını şekillendirmeyi seçti.

11 yaşına geldiğinde, hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürme üzerine deneyimler yaşamaya başlamış ve kendini mentalizm’in sınırsız dünyasına taşımıştır. 11 yaşında iken amcasının ona gösteri yapmak için bir ampul kırıp yemesi onun gösteri dünyasına girmesini ateşledi. 18 yaşında bir sınav ile Türkiye’ye gelmeye karar verdi. İstanbul Teknik Üniversitesini kazandı. Anadili gibi Türkçe konuşmayı 7 ay gibi kısa zaman öğrendi. 6 ay orada eğitim gördükten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesine geçme kararı alarak yeni adresi olan Ankara’ya doğru yol aldı.

Geçiş yaptığı Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Endüstriyel tasarım bölümünü kazandı. Ankara’daki yaşantısında hem okuluna hem de mentalizme oldukça zaman Ayıran aref, zaman zaman Ankara da yaptığı gösteriler ile de mentalizm Alanında ki tecrübelerini geliştirmiş oldu.

Tüm bu gelişmeler neticesinde kendini hazır hissettiği bir anda yetenek sizsiniz Türkiye yarışmasına katılma kararı alan Aref, bu kararla hayatında profesyonel yeni bir başlangıç yapmış oldu.

Sezen Aksu, tazminat kazandığı Merdan Yanardağ’ı icraya verdi

Sezen Aksu, tazminat kazandığı Merdan Yanardağ’ı icraya verdi

Aref Ghafouri, David Copperfield’i sadece seviyor. Amacı bu alemde kendi tarzını yaratmak.

2010 yılında jüride Acun Ilıcalı, Ali Taran ve Hülya Avşar’ın olduğu 2. sezon “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. Bu yarışmada Sefa Doğanay birinci olmuştur.

Aref Ghafouri, 22 Aralık 2014 günü yayınlanan, Jüri üyeliklerini Murat Boz, Özgü Namal, ve Eser Yenenler ve Acun Ilıcalı’nın yaptığı Yetenek Sizsiniz programına misafir olarak katıldı ve özel gösterilerini sundu.

Aref Ghafouri’ye Dünya Sihirbazlar Birliği tarafından 2011 yılında Merlin Ödülleri’nde “Dünyadaki En Ekstrem Sihirbazı” ödülü verildi. 2012 yılının son günlerinde Türk vatandaşlığına kabul edildi.

Aref Ghafouri, Ankara’da yaşamakta ve evinde beslediği bir maymunu vardı, hastandı öldü.

2014 yılında “Sihir Bozucu” adında bir kitap çıkarttı. Aref, bu kitabı içerisinde bizlere uçmaya hazır olup olmadığımızı soruyor, öncelikle… Birbirinden olağanüstü deneyimlerin beraberinde şaşırtıcı olan illüzyon numaralarından hipnoza ve hatta zihni okumaya kadar giden birçok yeteneği ve bilgiyi okurlarıyla paylaşıyor!

Aref Ghafouri’yi 16 temmuz 2018 tarihinde Antalya’daki beş yıldızlı bir otelde gösteri yaptığı sırada ‘kobra’ cinsi yılan sağ elinin bilek üstünden ısırdı. Panzehiri sadece orada bulunduğundan tedavi için ambulans uçakla Mısır’a gitti.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu