Balçova’da Ramazan Dayanışması

Ramazan ayı Balçova’da tam bir dayanışma içinde geçti. Balçova belediyesi binlerce vatandaşa erzak paketi gönderirken, açık alanlarda toplu iftarlar düzenlendi. Balçova Belediye Lideri Fatma çalkaya son iftar yemeğinde Şehit ve Gazi Aileleri ile bir ortaya geldi.

Her yıl düzenlediği Ramazan Ayı aktiflikleri ile Balçovalılara eski Ramazanları yaşatan Balçova Belediyesi bu yıl da ramazan ayında tam bir dayanışma örneği sergiledi. Ülkemizdeki zelzele felaketi nedeniyle klasik Ramazan cümbüşlerini bu yıl düzenlemeyen Balçova Belediyesi, mahallelerde düzenlenen halka açık iftar yemekleri vatandaşları bir ortaya getirdi. Düzenlenen yemeklerde vatandaşlar ile birlikte iftar açan Balçova Belediye Lideri Fatma Çalkaya, yaklaşık 8 bin kişi ile buluşarak sohbet etti. Balçova Belediyesi’nin son iftar yemeği ise Şehit yakınları, Gaziler ve Gazi yakınları onuruna verildi.

Ramazan Ayı’nın paylaşım ayı olduğunu vurgulayan Lider Fatma Çalkaya “Balçova’da kimse gece yatağa aç girmez lakin Ramazan Ayının farklı bir değeri vardır. Biz Ramazan Ayı’nda bir masa etrafında birlik oluruz. Ramazan ayında karşımızdaki ile ekmeğimizi paylaşır, sevincine ve hüznüne ortak oluruz. Bu Ramazan Ayı’nda acılarımız var diye cümbüş programlarımızın tamamını iptal ettik. Bunun yerine açık alanlarda toplu iftar yemeklerimiz oldu. Ayrıyeten her yıl yaptığımız üzere erzak yardımlarımıza devam ettik. İktisadın her geçen gün berbata gitmesi nedeniyle birçok vatandaşımız sıkıntı durumda. Biz hayırseverlerimizin de dayanağı ile 5 binin üzerinde erzak paketi dağıttık. Bunun yanında aşevimizden, konutlarından çıkamayan hasta ve yaşlılara daima sıcak yemek ulaştırdık” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu