Baykoca Teknoloji Ofisi İstekli Staj Müracaatları Başladı

İnegöl Belediyesi, Türkiye’nin değerli teknoloji merkezlerinden biri olan Bilişim Vadisinde bulunan Baykoca Teknoloji Ofisi için 3. İstekli Staj müracaatlarını almaya başladı. Online olarak yapılan müracaatlarda son gün 23 Nisan Pazar.

Bir yandan hizmet seferberliğini sürdürürken bir yandan da geleceğin güçlü Türkiye’sinin temellerini oluşturan yerli ve ulusal teknoloji atılımına dayanak olacak projeler ortaya koyan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda Baykoca Proje Grupları oluşturmuştu. Tamamı istekli gençlerden oluşan kadrolar bugüne kadar pek çok çalışmayı ortaya koyarken, gelinen son noktada “Yerli ve Ulusal Teknoloji Atılımında bizde varız” sloganıyla Türkiye’nin değerli teknoloji merkezlerinden biri olan Bilişim Vadisinde bu projelerin geliştirilmesi ismine geçtiğimiz yıl İnegöl Belediyesi Baykoca Çalışma Ofisi açıldı. Makul aralıklarla bu merkeze teknik seyahatler düzenleyerek gençleri sürece dahil eden İnegöl Belediyesi, Baykoca Teknoloji Ofisi için 3. İstekli Staj Çalışmasını da başlattı.

BAŞVURU SÜRECİ VE ARANAN ŞARTLAR

İnegöl Belediyesi’nden bahse ait yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi: “Daha evvel iki kez yapılan ve bilhassa gençlerin büyük ilgi gösterdiği istekli staj çalışmasına ait müracaatlar online olarak http://www.inegolunfikri.com/inegolunfikri/duyurular/gonullu-staj-programi-basvuru-formu adresinden 23 Nisan Pazar gününe kadar alınmaya devam edilecek. Müracaat için aranan kaideler ise; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bursa/İnegöl ilçesinde ikamet ediyor olmak. Erkek adaylar için askerliği ile ilgili bir sorunu bulunmamak. Rastgele bir cürümden isimli sicil kaydı bulunmamak ve karar giymemiş olmak. Adaylar mülakat yolu ile değerlendirilecektir. Mülakatta daha evvel gerçekleştirdikleri çalışmalarının sunumunu yapmaları istenecektir.”

STAJ MÜDDETİ 60 GÜN

“Bu program ile İnegöl Belediyesi İNBEL LTD. ŞTİ. Ve Bilişim Vadisi ortasında imzalanan kontrat kapsamında hayata geçirilen Baykoca Teknoloji Ofisinde gençlerin kendilerini geliştirmesi, tecrübe kazanması ve mesleksel gelişimini pekiştirmesi amaçlanmaktadır. 23 Nisan’a kadar alınacak müracaatlar sonucunda online müracaat sahiplerine yönelik gerçekleştirilen mülakat sonucunda her staj periyodunda (4)+(4)=8 kişi programa kabul edilecektir. Staj mühleti ise 60 gün olarak belirlenmiştir.”

STAJYERLER BAYKOCA PROJELERİNDE MİSYON ALACAK

“Staj programı kapsamında mülakat sonrası kabul edilen istekli stajyerler Bilişim Vadisi Gebze Yerleşkesinde yer alan Baykoca Teknoloji Ofisinde mevcut Baykoca Projelerinde vazife alacaktır. İstekli staj programı kapsamında stajyere rastgele bir fiyat ödemesi gerçekleştirilmeyecektir. Stajyerlerin yol ve yemek masrafları karşılanacaktır. Stajyerler ofisin yazılım, donanım üzere çeşitli ekipmanlarını kullanabilecektir. Projelere yönelik katkıları ölçüsünde de kendilerinin fikri sına-i hakları korunacaktır. Baykoca İstekli Staj Programının öteki istekli programlardan farkları; yaş sonu yoktur, mezuniyet ya da kısım kuralı yoktur. Öğrenci olma mecburiliği da yoktur. Büsbütün gönüllülük odaklıdır. Bireylerin özgeçmişlerine katma paha sağlamayı hedefler. Halihazırda devam eden Baykoca Projelerinde ve Teknofest 2023 sürecinde misyon vermek üzere istekli stajyer alınacaktır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu