Beylikdüzü’nde Meslek Günleri Söyleşileri

Beylikdüzü Belediyesi, Atatürkçü Niyet Derneği Beylikdüzü Şubesi iş birliğiyle, üniversiteye hazırlanan gençlerin meslek seçimlerine yardımcı olmak için ‘Kariyer Günleri Söyleşileri’ni başlattı. Sanayi Mühendisliğinin ele alındığı birinci söyleşiye konuk olan Sanayi Mühendisi Hande Şenocak üniversite ve iş hayatı sırasındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Üniversiteye hazırlanan gençlerin meslek seçimlerine yardımcı olmak için Meslek Günleri Söyleşileri’ni başlatan Beylikdüzü Belediyesi, alanlarında uzman şahısları öğrencilerle buluşturuyor. Atatürkçü Niyet Derneği Beylikdüzü Şubesi iş birliğiyle düzenlenen söyleşilerin birincisinde sanayi mühendisliği kısmı ele alındı. Sanayi Yüksek Mühendisi Akın Alıkçıoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Sanayi Mühendisi Hande Şenocak üniversite ve iş hayatı sırasındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

“Mesleğimiz kaderimizdir”

Gençlerin meslek seçimlerinin hayati bir bahis olduğunu söyleyen Şenocak, “Beylikdüzü, genç nüfusuyla potansiyeli olan bir ilçe pozisyonunda. İlçedeki gençleri gerçek yönlendirerek bu potansiyeli hakikat kullanabiliriz. Mesleğimiz yazgımızdır. Memnunluk da mutsuzluk da buna bağlı. Bu kritik eşikte size nasıl takviye olabiliriz sorusunun cevabını vereceğiz” diye konuştu. Sanayi mühendisliğinin analitik zekâ gerektirdiğini söz eden Şenocak, “Öğrencilik sırasında neredeyse bütün derslerden biraz görüyorsunuz. Bu nedenle karmaşık gelebilir lakin adapte olduktan sonra nereye yöneleceğinizi anlıyorsunuz. İş hayatınızda ise gerçek planlamayla istediğiniz kısımda çalışabiliyorsunuz. Bu nedenle mühendislik hünerlerinin gerektirdiği alanları kendi ilginize nazaran seçerek istediğiniz faaliyet kolunda çalışabilirsiniz. Ulaşım da olabilir, inşaat da olabilir, otomotiv kesimi de olabilir. Yelpazeyi kendi ilgi alanınıza yanlışsız genişletebilirsiniz” halinde konuştu.

Beylikdüzü Belediyesi’nin başlattığı Meslek Günleri Söyleşileri, farklı alanların tanıtımı ile devam edecek. Etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar Beylikdüzü Belediyesi’nin toplumsal medya hesaplarından yapılacak duyuruları takip edebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu