Beytocan Ne Zaman Öldü, Öldü mü? Beytullah Güneri Kimdir Nereli?

[ad_1]

Beytocan Ne Zaman Öldü? Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 1955 yılında dünyaya gelen Beytocan, asıl adıyla Beytullah Güneri olarak bilinmektedir. Şeyh bir ailenin altıncı çocuğu olarak hayatına başlayan Beytocan, küçük yaşlardan itibaren din eğitimi almış ve ilkokula başlamıştır. Ailesiyle birlikte Diyarbakır’ın merkezine göç ettikten sonra ise müzik hayatına adım atmıştır.

Beytullah Güneri: Beytocan Ne Zaman Öldü

12 Eylül askeri darbesinin ardından Beytocan tutuklanmış ve 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Bu sürecin 6,5 yılını cezaevinde geçirmiş olan Beytocan, 1987 yılında özgürlüğüne kavuşmuştur. İstanbul’a yerleşen sanatçı, bu süreçte Orhan Gencebay ve Selami Şahin gibi ünlü isimlerle çalışmıştır.

1991 yılında ise Beytocan, zorunlu olarak İsveç’e yerleşmiştir. 23 yıl boyunca orada yaşayan sanatçı, 2014 yılında Diyarbakır’a geri dönmüştür.

Ancak, Beytocan bir süredir gırtlak kanseri tedavisi görüyordu. Şuan için evde ve sağlığının iyi duruma gittiği yönde iddaa’lar olduğunu öne sürüyor bazı haber siteleri.

Beytullah Güneri: Beytocan Kimdir

Kürt müzik dünyasının sevilen isimlerinden biri olan Beytocan, gerçek adı Beytullah Güneri olan bir sanatçıdır. Kendine özgü yorumuyla tanınan Beytocan, birçok albüm ve şarkıya imza atmıştır. 1969 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde doğan sanatçının hayatı ve müzik kariyeri hakkında merak edilenler ise araştırılmaya devam ediyor.

Beytocan Kimdir
Beytocan Kimdir

Beytocan nerede doğdu? Beytocan, 1969 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde doğdu.

Beytocan öldü mü? Son günlerde Beytocan’ın ölümü hakkında çeşitli haberler yayılmaktadır. Ancak, bu haberlerin doğruluğu henüz netleşmemiştir ve resmi bir açıklama yapılmamıştır. Konuyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Mekanlar ve Yerler, Mekan Budur platformu aracılığıyla ele alınmaktadır. Bu site birçok konuda içerik üretmektedir; kullanıcılar aşağıdaki kategorilere göz atabilir veya doğrudan konumlanan içeriğimize erişebilir. Yorumlardaki sorular, makaleyi güncelleyen Gündem için belirtilebilir. Beytocan Ne Zaman Öldü İle ilgili sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz.[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu