Bilecik’te Seçim Sonuçları Açıklandı: Melek Mızrak Subaşı Belediye Başkanı oldu!

Bilecik’te 31 Mart Yerel Seçimlerinin sonuçları açıklandı. AK Parti adayı Mustafa Yaman ile CHP adayı Melek Mızrak Subaşı arasındaki yarışı kazanan isim Melek Mızrak Subaşı oldu. Melek Mızrak Subaşı, %49.13 oy alarak Bilecik Belediye Başkanı seçildi. Melek Mızrak Subaşı’nın hayatı ve siyasi geçmişi merak konusu oldu.

Melek Mızrak Subaşı 1988 yılında Bulgaristan’da doğdu. Eğitimini Bilecik’te tamamlayan Subaşı, Mimarlık alanında lisans eğitimini Bulgaristan Sofya Üniversitesi’nde aldı. Mezuniyetinin ardından Mimarlar Odası’na üye olan ve kendi mimarlık ofisini açan Subaşı, 2019 yerel seçimleriyle birlikte Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Başkan Yardımcılığı sırasında çeşitli görevlerde bulunan Melek Mızrak Subaşı, şu anda Bilecik Belediye Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesi olan Subaşı, şehrin gelişimi için çeşitli projelere imza atmaya devam ediyor. Melek Mızrak Subaşı’nın başarılı kariyeri ve hizmetleri, Bilecik halkı tarafından takdirle karşılanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu