Bilgehaneler ve Lise Medeniyet Akademileri Ramazan’ı Dolu Dolu Yaşadı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik faaliyetlerinden olan Bilgehaneler ve Lise Medeniyet Akademileri, Ramazan’ın ruhuna uygun düzenlediği çok sayıda aktiflikle öğrencilerin hafızalarından çıkmayacak dolu dolu bir ayı geride bıraktı.

Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında faaliyet gösteren ve Konya’nın markaları haline gelen Bilgehaneler ve Lise Medeniyet Akademileri (LİMA), Ramazan ayını dolu dolu geçirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konyalı öğrencilerin hem akademik manada hem de milli-manevi eğitimlerle yarınlara hazırlanmasında değerli bir yeri olan LİMA ve Bilgehanelerde on bir ayın sultanı Ramazan boyunca düzenlenen etkinliklere öğrencilerin gösterdiği ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

5 Lise Medeniyet Akademisi ve ilçelerle birlikte sayısı 20’yi bulan Bilgehanelerde Ramazan ayının ruhuna uygun etkinliklere öğrenciler ve ailelerinin ağır iştirak sağladığını kaydeden Lider Altay, “Sınıflarımıza Ramazan ayının rahmeti yansıdı, bir ay boyunca öğrencilerimiz Ramazan takvimini büyük coşkuyla geçirdi. Bizler yavrularımızın Ramazanın manevi havasını ve rahmetini çok daha fazla yaşamasını istek ettik. Allah bütün çocuklarımızın tuttuğu oruçları kabul etsin. Rabbim daha birçok Ramazanlarda bizleri buluştursun” dedi.

Merhamet ve muhabbet ayı Ramazan’da, LİMA öğrencileri mütevazı sofralardan oluşan ümmet iftarlarında buluşurken; anne-kız, baba-oğul teravih buluşmaları, iftardan sahura bir geceyi LİMA’da geçirme aktiflikleri üzere pek çok faaliyete katılmanın memnunluğunu yaşadı.

Bilgehaneler’de de Ramazan ayı çocukların olduğu kadar anne-babaların da heyecanıyla doluydu. Ramazan programında yer alan baba-oğul, anne-kız teravih buluşmaları, annelerle mukabele, Sakal-ı Şerif ve cami ziyaretleri, ümmet iftarları, bu yıl ikincisi düzenlenen Bedellerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışı, trafikte iftariyelik dağıtımı ve 29 güne özel 29 niyet kartı etkinlikleriyle tüm Bilgehaneler, Ramazan ayını birlik ve beraberlik coşkusuyla tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu