Bodrum Tanıtma Vakfı’nın Seçimli Olağan Genel Konsey Toplantısı, La Quinta By Wyndham Bodrum Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi

Toplantıya Bodrum Belediye Lideri ve Bodrum Tanıtma Vakfı İdare Heyeti Lideri Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Otelciler Derneği Lideri Ömer Faruk Dengiz, Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası Lideri Erdoğan Başeymez, Bodrum Denizciler Derneği Lideri Erol Erdoğan, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ve BOTAV üyeleri katıldı.

BOTAV Genel Konseyi, olağan gündemiyle divan heyetinin oluşturulmasının akabinde hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 2022 yılı faaliyet raporu, gelir masraf ve bilanço tablolarının okunmasının akabinde geçmiş periyot idare konseyi ve denetleme kurulları ibra edildi. 2023 yılı aidatları belirlenirken 2023 yılı bütçesi üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. Vakfa yeni üye olacak ve üyelikten ayrılacak işletmelerin genel şuraya sunumu ve kabulüyle devam eden toplantı, yeni idare konseyi ve denetleme heyetinin seçilmesiyle sona erdi.

Kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen geçmiş periyot BOTAV üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Lider Aras, “BOTAV idare şurası toplantımızı yapmak üzere bir ortaya geldiğimiz bugünün kentimize, bölümümüze ve bu dönemde ağırlayacağımız konuklarımız için güzel geçmesini diliyorum. Son devirde geçmişten bugüne kadar yapılan çalışmaların üzerine bizler de katkı koyarak sürdürmeye devam ediyoruz. Tanıtım, sürekli güncel ve canlı olması gereken bir konu. Artık günümüzde bütün tanıtım materyalleri ve mecraları değişti. Biz de bunun için bir arayışa girdik yönetim kurulu olarak ve bir dijital platform oluşturmaya karar verdik. Bu dijital platformu oluşturmak için firmalarla görüştük ve bir yazılım üzerinde anlaştık. Bu yazılımı da başladık yapmaya. Natürel ki biraz uzun sürdü. Ortaya salgın ve orman yangınları girdi akabinde zelzele ve değişik bir devir geçirdik. Maalesef 3-4 yıldır ülkemiz önemli travmalarla karşı karşıya kaldı. Doğal ki turizm sektörü de o denli oldu. Hepimiz gündemimizi değiştirmek ve bütçemizi yeniden şekillendirmek durumunda kaldık. Olağan ki vakıf da bundan etkilendi. Lakin her zaman daha düzgününü yapmaya çalışıyoruz. Bahsettiğimiz dijital tanıtımla ilgili altyapı çalışmaları tamamlandı. Sabit içerikler dahil edildi lakin BOTAV üyelerimizin de içinde bulunduğu değişken içerikler, oteller, restoranlar, havaalanı, marinalar üzere işletmelerin dahil olması gereken kısım henüz tamamlanmadı. Bunun için orada bir grup kurup süratli bir biçimde önümüzdeki süreçte bunu gerçekleştireceğiz. En azından dijital platformumuz büsbütün amacına uygun hale getirilecek bu mevzuda kuşkunuz olmasın, bu hususta kararlıyız.”

Reklamın yalnızca dijitalden değil diğer mecralardan da yapılması gereğinin altını çizen Lider Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Açık hava reklamları, televizyon reklamları, basılı yayınlar. Bunların hepsi bir bütün. Tıpkı zamanda katılacağımız fuarlar, ülkemize davet edeceğimiz turizmle ilgili otoriteler, tur operatörlerinin seyahatleri ve Bodrum Turizm Forumu üzere özellikle uluslararası profesyonellerin katıldığı paneller üzere çalışmalar. Bunların hepsi Bodrum’un tanıtımına katkı sağlayan ve BOTAV tarafından organize edilmesi ve yönetilmesi gereken işler.”

Bodrumun marka kıymetini yükseltmenin, daha üst düzeylere çıkarmanın gerçek tanıtımlar gerçekleştirmekten geçtiği vurgusunu yapan Aras, Bodrum’ un özel bir destinasyon olduğunun altını çizdi.

Başkan Ahmet Aras, Bodrum’un tarihi ve doğal hoşluklarının yanı sıra sağlıktan gastronomiye kadar geniş bir alanda yeni imkanları devreye sokmanın ehemmiyetinden bahsederken; deniz, tarih, spor, gastronomi ve kültür turizminin ehemmiyetine vurgu yaptı.

BOTAV olarak yaptıkları işlerden de kısaca bahseden Lider Aras, Akdeniz Turizm Forumu (Malta), Bodrum Turizm Meeting Reflections, World Turizm Fair (London), Botav Center, Gastronomi Merkezi ve Akademisi, iştirak sağlanan milletlerarası fuarlar ile ilgili bilgiler verdi.

Bodrum’un kendisinin bir güç olduğunu söyleyen Lider Aras, “Sivil Toplum Kuruluşları, hastaneler, havalimanı ve marina işletmeleri, odalar, dünyaca ünlü marka oteller ve bunun üzere birçok güçlü üyeleri bir ortada bulunduran tek vakıfız diyebilirim. Birlikte yaşadığımız sinerji ile ilçemize katkının yeni stratejiler, yeni yöntemler bulmaktan ve üretmekten geçtiğini bilmenin 2023 turizm döneminin yeni fırsatlarla geleceğine inanıyor; siz değerli üyelerimize muvaffakiyetler diliyorum. Ayrıca geçmiş devirde konseylerde vazife almış tüm arkadaşlarımıza katkılarından ve emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum, yeni misyon alan arkadaşlarımıza da görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

Başkan Aras, BOTAV Genel Sekreterliği’ne de turizmci iş insanı Galip Gür’ün getirildiğini açıkladı ve kendisine muvaffakiyetler diledi. Genel Sekreter Gür ve idare şurası üyeleri yaptıkları konuşmalarda gerçekleşen genel şuranın Bodrum ve BOTAV için hayırlı olmasını diledi.

Ahmet Aras başkanlığında seçilen yeni yönetim şurası üyeleri şöyle:

Asil Üyeler: Mahmut Kocadon, Alptekin Polat, Hamdi Akın, Fazilet Ağan, Süleyman Uysal, Nurçe Erben, Ersin Pamuksüzen, Hıfzı Ali Güreli

Yedek Üyeler: Alişir Şahin, Özgen Özyurt, Haydi Türk, Deniz Akaltan, Serdar Baş, Fazilet Başarır, Itır İpekel Tsiropoulos, Bülent Kaya, Volkan Öksüz

Denetleme Heyeti Üyeleri

Asil Üyeler: Pehlül Yıldırım, Sedat Balıkçı, Mustafa Özçetin

Yedek Üyeler: Mert Sayın, Barbaros Güneş, Kadir Sevim

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu