Burcu Köksal kimdir? Burcu Köksal hangi partiden? Burcu Köksal nereli, kaç yaşında?

Burcu Köksal, Türk avukat, siyasetçi ve CHP Afyonkarahisar milletvekili olarak bilinmektedir. Bu güçlü kadın siyasetçi, önemli bir siyasi kariyere sahiptir. İşte Burcu Köksal’ın hayatı ve biyografisiyle ilgili detaylar…

Burcu Köksal, 18 Ocak 1980 tarihinde Afyonkarahisar’da doğdu. Öğretmen bir ailenin çocuğu olan Köksal, ilkokulu Sahipata İlkokulu’nda, ortaokulu Merkez Ortaokulu’nda ve liseyi Afyon Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

10123

 Burcu Köksal’ın Avukatlık ve Sivil Toplum Kariyeri

Burcu Köksal, 8 Mart 2004 tarihinden bu yana Afyonkarahisar Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Afyonkarahisar Şubesi ve Tüketiciyi Koruma Derneği’nde görev almıştır.

Burcu Köksal’ın Siyasi Kariyeri

Burcu Köksal, 2007 yılında CHP Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı oldu. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde CHP Afyonkarahisar milletvekili olarak meclise girdi. 2018 Türkiye genel seçimleri öncesinde 15 CHP’li milletvekili ile birlikte İYİ Parti’ye geçti ancak kısa süre sonra CHP’ye geri döndü. 2018 ve 2023 genel seçimleri’nde de CHP Afyonkarahisar milletvekili olarak meclise girmeyi başardı. Ayrıca CHP’nin TBMM Grup Başkanvekilliğine seçildi.

Minik Cemre, evde oynarken elektrik akımına kapıldı
Minik Cemre, evde oynarken elektrik akımına kapıldı

burcu-koksal-kimdir-burcu-koksal-kac-yasinda-15992278_9401_amp

Burcu Köksal’ın Özel Hayatı

Burcu Köksal, 2015 yılında Yasin Köksal ile evlendi ancak daha sonra boşandı. Bir çocuk annesi olan Köksal, Mustafa Kemal Atatürk’e olan hayranlığıyla bilinmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu