Büyükşehir’de 3 müdürlüğün hizmet vereceği binada çalışmalar sürüyor

Büyükşehir Genel Sekreteri Gündoğdu, Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın ek idare binası ve depolama alanını inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara daha kaliteli ve süratli hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 6 Ekim tarihinde ihalesi yapılan Ulaşım Dairesi Başkanlığı Ek İdare Binası ve Depolama Alanı Üretim İşi kapsamında çalışmalar sürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, çalışmaları yerinde inceledi.

 

GÜNDOĞDU ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince 6 Ekim tarihinde ihalesi yapılan Ulaşım Dairesi Başkanlığı Ek İdare Binası ve Depolama Alanı Üretim İşi kapsamında çalışmalar devam ediyor. % 60’ı tamamlanan Cumhuriyet Mahallesindeki 6 bin 313 m2 arazi içinde; 661 m² idare binası, bin 24 m² depo binası ve 289 m² açık depo alanı yer alıyor. Genel Sekreter Gündoğdu, çalışmaları yerinde inceleyerek teknik takımdan bilgi aldı. Genel Sekreter Gündoğdu’ya Ulaşım Dairesi Lideri Ahmet Çelebi de eşlik etti.

 

EK İDARE BİNASI

Bina tamamlandığında Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım Sistemleri Şube Müdürlüğü ile Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü faaliyetlerine bu binadan devam edecek. Ayrıyeten imalatların tamamlanması ile birlikte idare binasında yaklaşık 50 kişilik ofis, depo binasında ise 10 kişilik ofis yer alıyor. Saha ve atölye çalışanlarının çalışacağı atölyeler ve akıllı ulaşım sistemleri, sinyalizasyon, yatay ve düşey işaretleme ünitelerine ilişkin kapalı depolar yer alacak.

 

KAPSAMLI DEPOLAMA ALANLARI

Kapalı ve açık deponun hizmete açılması sonrasında trafik levha imalatlarının, sinyalizasyon donanımları tamiratının ve bakım tamirinin yapılacağı atölyeler ile akıllı ulaşım sistemlerinin elektronik aygıtlarının, yol çizgi ekipmanlarının ve gereçlerinin yer aldığı, sivil araç otoparkı, iş makinesi, kamyon ve kamyonet park alanları ve araç yıkama alanının bulunduğu, Kobis sistemlerinin gereçlerinin kapalı korunaklı depolandığı bir alana sahip olunacak.

 

3 MÜDÜRLÜK HİZMET VERECEK

Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü için 520 m2 kademe binası imalatına da başlandı. Bu imalat sonrasında tıpkı anda üç otobüse bakım yapılabilecek, yedek gereçlerin itimatla stoklandığı bir ambarı olan, yıkama ve otobüs depolama alanını da içinde barındıran bir bina olacak. Daire Başkanlığı bünyesindeki üç müdürlüğün hizmetine sunulacak bu yerleşkenin imalatının 240 takvim günü sürmesi planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu