Cafer Mahiroğlu kimdir, kaç yaşında? Halk TV sahibi Cafer Mahiroğlu’nun nereli, mesleği ne?

Cafer Mahiroğlu’nun, ünlü gazeteci İsmail Küçükkaya’nın Halk TV’de yer almasını açıklamasının ardından, İsmail Küçükkaya’nın kim olduğu merak edilen isimler arasında yer alıyor.  Peki, Cafer Mahiroğlu kimdir, kaç yaşında? Halk TV sahibi Cafer Mahiroğlu’nun nereli, mesleği ne?

Yabani kuşlar, tedavi edilip doğaya salındı
Yabani kuşlar, tedavi edilip doğaya salındı

CAFER MAHİROĞLU KİMDİR?

CAFER MAHİROĞLU KİMDİR?

Cafer Mahiroğlu, 1966 yılında Sivas’da doğan bir iş adamıdır. İngiltere’de faaliyet gösteren Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak bilinmektedir. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980’lerin sonunda İngiltere’ye gitmiş ve uzun süre konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, kendi işini kurma kararı almıştır. Bir konfeksiyon markasını satın alarak kendi işine adım atan Mahiroğlu, 1991 yılında Armondi tekstil şirketini satın almış ve Top Shop, New Look, Dorotthy Perkins, Tesco, Evans gibi birçok markanın üreticiliğini yapmaya başlamıştır.

2007 yılında, mali sıkıntılar yaşayan İngiliz şirketi Select’i satın alarak yaklaşık 350 mağazayı bünyesine katmıştır. İngiltere’nin en zengin 100 kişisi arasında yer alan Cafer Mahiroğlu, sık sık maddi zorluklar yaşayan ve iflasın eşiğinde olan markaları satın alarak onları kurtarma yolunda ilerlemiştir. 2008’de, Markofoni adlı online alışveriş sitesini de satın alarak iş dünyasındaki varlığını genişletmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu