Çerkesler Kadir Gecesi’nde Çankaya Sofrasında Buluştu

Alper Taşdelen: Mustafa Kemal Atatürk’ün müsaadeden, cumhuriyetten, bayrak ve vatan sevgisinden asla vazgeçmeyen Çerkes dostlarımız ile ne kadar gurur duysak azdır.

Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir sivil toplum kuruluşunu iftar yemeğinde konuk eden Çankaya Belediyesi, Kadir Gece’sinde de Ankara’da yaşayan Çerkesleri ağırladı.

Çankaya Belediyesinin her Ramazan ayında gerçekleştirdiği iftar yemeklerinin Kadir Gecesi konukları Çerkesler oldu. Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen’in konut sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine Çerkes vatandaşlar katılarak birlik beraberlik sergilediler. 

Zübeyde Hanım Toplumsal Tesisi’nde Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen mesken sahipliğinde gerçekleştirilen iftara, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Prof. Dr. Fethi Açıkel, Cumhuriyet Halk Partisi Küme Lider Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Ankara Çerkes Derneği Lideri Bislan Celoka ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Lideri Prof. Dr. Ümit Dinçer de katıldı.

TAŞDELEN: “DAYANIŞMAYI NE KADAR BÜYÜTSEK AZDIR”

“Her vakit olduğumuz üzere Ramazan ayında da hiçbir ayrım yapmadan toplumun her kesitiyle bir aradayız” diyen Çankaya Belediye Lideri Taşdelen “Kadir Gecesinde de Çerkes dostlarımızla tıpkı sofrayı paylaşmanın memnunluğunu yaşıyorum” dedi. Taşdelen; “1864 de yaşanan büyük sürgünden bu yana var olmak için direnen, direnirken de her vakit dayanışmanın en büyüğünü gösteren, Mustafa Kemal Atatürk’ün müsaadeden, cumhuriyetten, bayrak ve vatan sevgisinden asla vazgeçmeyen Çerkes dostlarımız ile ne kadar gurur duysak azdır. Bu dayanışmayı ne kadar büyütürsek azdır” dedi.   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu