CHP Konya Akşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Nuri Köksal Kimdir?

Siyasi alanda her geçen gün artan bir heyecan var. 31 Mart yerel seçimi için bekleyiş sürüyor. Bu süreçte en çok merak edilen konulardan biri de partilerin il ve ilçeler için belirlediği adaylar. Vatandaşlar, en doğru kararı vermek için adayları araştırmaya devam ediyor. CHP’nin Konya Akşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Nuri Köksal. Ahmet Nuri Köksal kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte detaylar…

AHMET NURİ KÖKSAL KİMDİR?

22 Haziran 1964’te Kızılca Mahallesi Enseırmak Sokak’ta doğdu. Eski belediye başkanları Cevdet Köksal ve öğretmen Suzan Köksal’ın üç çocuğundan ortancasıdır. İlköğretimini Cumhuriyet İlkokulu’nda, ortaokulunu Merkez Ortaokulu’nda, lisesini ise Akşehir Lisesi’nde tamamladı. Ardından 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak hekim olarak meslek hayatına başladı. 1990’larda, Akşehir Evi ve ardından da Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (AKSEV)’ni arkadaşlarıyla birlikte kurdu. 1991’de “AKŞEHİR İL OLMALIDIR” kampanyasını başlatarak arkadaşlarıyla birlikte 36.000 imza topladı. Akşehir’e 1999’da belediye başkanı seçilerek 2004’e kadar bu görevi yürüttü. Belediye başkanlığı döneminde kentleşme, yatırım alt yapısı, sosyal yardım, kültür, sanat ve spor alanlarında hizmetler verdi.

Konya Belediyeler Birliği Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Tarihi Kentler Birliği Kurucu Üyeliği ve Akşehirspor Kulübü Başkanlığı görevlerini üstlendi.

NEREDE OY KULLANACAĞIM?

Nerede oy kullanacağınızı, seçim dönemlerinde sandık seçmen listeleri kesinleştikten sonra e-Devlet kapısı üzerinden, www.ysk.gov.tr adresinden “Nerede Oy Kullanacağım” bölümünden YSK mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Gündem Yaşam Politika Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu