Cübbeli Ahmet Hoca kimdir? Ahmet Mahmut Ünlü kimdir?

[ad_1]

Ahmet Mahmut Ünlü kimdir? Ahmet Mahmut Ünlü nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Ahmet Mahmut Ünlü’nün kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Ahmet Mahmut Ünlü kimdir? Ahmet Mahmut Ünlü kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Ahmet Mahmut Ünlü’nün biyografisini haberimizde derledik…

Ahmet Mahmut Ünlü kimdir?

Halk arasında ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, 27 Şubat 1965 yılında İstanbul’un Fatih semtinde doğmuştur. İstanbul’un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmailağa cemaatinin önde gelenlerindendir.

Ahmet Mahmut Ünlü, medyada yer alan tartışmalı ifadeleri, yazdığı kitaplarla ve verdiği vaazlarla tanınmaktadır.

Çocukluk yaşlarında cübbeye ilgi duyması ve giymesinden dolayı adaşı olan yaşıtlarından ayırt edilmek için Cübbeli Ahmet olarak çağrılmaya başlandı. Nakşibendi tarikatının İsmailağa kolu olarak bilinen dergâhta liderlik konumunda olup, geçtiğimiz günlerde vefat eden Mahmut Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak eğitilen Ünlü, 11 yaşına kadar Fatih Çarşamba İsmailağa Camisi’nde medrese eğitimine devam etti.

İlk defa 1983 yılında 17 yaşındayken hacca giden Mahmut Ünlü, ileri derecede şeker hastası olması sebebiyle askerlik hizmetinden muaf oldu. İsmailağa Camisi’nde kurduğu ders halkalarında on sene içerisinde birçok insana ulaşarak yaşamına devam eden Ünlü, 1990’da merkezi Fatih’te olan Fatih Hak ve Hizmet Vakfı’nı kurdu.

Fatih Hak ve Hizmet Vakfı tarafından İstanbul’un Beykoz semtindeki 20 dönüm arazi üzerine kurulu külliyenin yapılmasına önderlik etti. Külliyeye, Hazine arazisi üzerinde kaçak olarak inşa edilmesinden dolayı el konuldu ve Hazine’ye devredildi.

Selman Okumuş kimdir?

Selman Okumuş kimdir?

Ahmet Mahmut Ünlü’nün resmi eşi Mine Ünlü, bir de ‘resmi nikahlı olmayan’ eşi Büşra Mihrimah Ünlü, olmak üzere 2 eşi, 8 çocuğu vardır.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu