Didim Avrupa Deniz Çöpleri İzleme Programı Kapsamında Kıyı Paklığı Yapıldı

Didim, Uslu Sitesi Sahili’nde, Didim Belediyesi, Türkiye Etraf Eğitim Vakfı ve Didim Plogging kümesi iş birliğince kıyı paklığı gerçekleştirildi. 

Geçtiğimiz günlerde Didim Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü, Didim Plogging Kümesi ve Türkiye Etraf Eğitim Vakfı ile birlikte Didim Fener Koy’da Avrupa Deniz Çöpleri İzleme programı gerçekleştirilmişti. 

Etkinliğin akabinde Fevzipaşa Mahallesi Uslu Sitesi Sahili’nde de tıpkı program düzenlendi. Programa Didim Belediye Lider Yardımcısı Zeynel Şener, Didim Belediyesi Paklık İşleri Müdürü Aslı Kıray, Didim Plogging Kümesi ve istekli vatandaşlar katıldı. Deniz çöpünü izleme ve deniz çöpü problemiyle uğraş etmenin amaçlandığı program kapsamında, yetkililer tarafından Uslu Sitesi Kıyısı bölgesinde ağır olarak insan kaynaklı atık ve çöpler tespit edildi. Atıklar Didim Belediyesi takımları ve gönüllerce temizlenerek, ortadan kaldırıldı.

Didimli vatandaşlarımızı ve konuklarımızı daha hassas olmaya davet eden Didim Belediyesi Paklık İşleri Müdürü Aslı Kıray, “Bugün Didim Plogging Kümesi ile Uslu Sahili’ndeyiz. Daha evvel Türkiye Etraf Eğitim Vakfı ile Fener Koy’da başlattığımız Avrupa Deniz Çöpleri İzleme Programı’nı bugün de Fevzipaşa Mahallesi Uslu Sitesi Sahili’nde gerçekleştirdik. Fener koyda balıkçılık ile alakalı bulgulara rastlarken burada daha fazla insan kaynaklı cam, plastik ve sigara izmaritine denk geliyoruz. Didim’e gelen pahalı konuklarımız ve vatandaşlarımızı etrafa daha hassas olmaya davet ediyoruz” dedi.

Didim Belediye Lideri A. Deniz Atabay, “ Türkiye Etraf Eğitim Vakfı, Didim Pogging Kümesi ve Belediyemiz ile birlikte Avrupa Deniz Çöpler İzleme Programımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün Uslu Sitesi Sahili’nde çalışmamızı gerçekleştirdik. Bölgede ağır olarak insan kaynaklı atık ve çöplerin bulunmasını kentimizin kirletilmesini ıstırap ile karşılasak da biz gereken çalışmayı yaptık. Gelecek jenerasyonlara daha pak bir tabiat bırakmak için vatandaşlarımızı etrafımızı daha pak tutmaya davet ediyoruz.” sözlerini kullandı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu