Dolar Kaç TL? Güncel Döviz Kuru Fiyatları Haberimizde!

Doların Türk Lirası karşısındaki değeri ve 1 doların kaç TL olduğu merak konusu. Güncel döviz kurlarını öğrenmek için haberler.com’u ziyaret edebilirsiniz. Dolar kaç TL? 1 dolar ne kadar? 3 Nisan 2024 tarihinde dolar kaç TL olacak? sorularının cevapları aranıyor. Merak edilen doların TL karşılığı ve 1 doların TL değeri araştırılıyor. Detaylar haberimizde…

DOLAR KAÇ TL?

Dolar, dünü 32,0525 TL seviyesinden tamamladı ve günü değer kaybıyla başladı, şu anda 31,99 TL seviyesinden işlem görüyor.

EURO KAÇ TL?

Saat 10.40 itibarıyla Euro 34,46 TL üzerinden satılıyor.

STERLİN NE KADAR?

Sterlin, 40,23 TL seviyesinden alıcı buluyor.

FED BAŞKANI’NIN AÇIKLAMALARI BEKLENİYOR

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz politikasını beklenenden daha geç indirme olasılığının varlıklar üzerinde etkili olduğunu belirtti. Bugün, Fed Başkanı Jerome Powell’ın yön gösterecek açıklamaları ve ABD’de ADP özel sektör istihdam verileri yatırımcıların dikkatini çekti.

Dün ABD’de açıklanan verilere göre, JOLTS açık iş sayısı şubatta bir önceki aya göre 8 bin artışla 8 milyon 756 bin seviyesine yükseldi ve fabrika siparişleri aynı dönemde %1,4 artarak piyasa beklentilerini aştı.

Analistler, bu verilerin ABD ekonomisinde canlılık olduğunu gösterdiğini belirterek, bu durumun Fed’in faiz indirimlerinde aceleci davranmayacağı beklentisini güçlendirdi.

Bugün Powell’ın yapacağı açıklamalardan gelecek dönemde bankanın atacağı adımlara dair ipuçları beklenirken, ABD’de açıklanacak verilerin piyasalarda volatiliteye neden olabileceği belirtildi.

Öte yandan, bugün Türkiye’de açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerine göre mart ayında aylık %3,16, yıllık %68,5 artış gösterdi. Analistler, gün içinde Avro Bölgesi enflasyonu, ABD’de ADP özel sektör istihdamı ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin takip edileceğini belirtti. Teknik olarak, dolar endeksinde 105 ve 106 seviyelerinin direnç, 104 ve 103 seviyelerinin destek olarak görüldüğünü belirtti.

Sterlin Gündem Gündem Finans Ekonomi Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu