Dr Ergün Demir kimdir? Nereli? Kaç yaşında, neden öldü?

[ad_1]

Dr. Ergün Demir, 1988 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, ömrü boyunca halkın nitelikli sağlık hizmetlerine ücretsiz erişim hakkını savunmuş ve sağlık çalışanlarının özlük hakları ile çalışma koşullarının iyileştirilmesi için mücadele vermiş bir hekimdi. Sağlık sisteminin piyasalaştırılmasına karşı duruşunu ve kamusal sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamıştır. En son olarak, İstanbul Tabip Odası için Dr. Güray Kılıç ile birlikte “Sağlıkta Dönüşümün 20. Yılında Sağlık Hizmetlerinden Yararlanma Şartları, Gerçekler ve Haklarımız” adlı kitabı hazırlamıştı.

Maalesefe hayatını kaybetti. Vefatının ardından “Türkiye’nin yoksulları, yaşlıları, yoksunları, hak kaybına uğrayanları, emekçileri onlarla dertlenen, onların sorunlarını sürekli izleyen, kamuoyuna yansıtan en yakın destekçilerini kaybettiler.” yorumları yapıldı.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Dr Ergün Demir kimdir? Nereli? Kaç yaşında, neden öldü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu