Eda Ece, Kızına Mina İpek İsimini Verdi! İşte Detaylar

Eda Ece, Yasak Elma dizisindeki rolüyle geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Geçtiğimiz sene uzun süredir birlikte olduğu basketbolcu Buğrahan Tuncer ile görkemli bir düğünle evlenerek mutlu bir evlilik yaşamaya başladı. Düğünden kısa bir süre sonra hamilelik müjdesi veren Eda Ece, ilk bebeğini kucağına aldı. Kızına Mina İpek adını veren Eda Ece, bebeğine geleneksel bir isim koymayı tercih etti. Mina İpek isminin anlamı billur, şeffaf, şarap şişesi, mine, gökyüzü, ar, liman, iskele gibi anlamlara gelmektedir.

Eda Ece, bebeğine modern isimler yerine geleneksel isimlerden yana tercih yapmayı düşündüğünü belirtmişti. Çiftin bebeğine kavuştukları müjdesi Galatasaray Basketbol hesabından duyuruldu. Galatasaray Basketbol hesabından yapılan paylaşımda, “Değerli oyuncumuz Buğrahan Tuncer ve sevgili eşi Eda Ece Tuncer’in bugün dünyaya gelen kızları Mina İpek’e sağlık, mutluluk dolu uzun bir ömür diler, Tuncer Ailesi’ni gönülden tebrik ederiz. Galatasaray Ailesi’ne hoş geldin Mina İpek Tuncer” denildi.

Eda Ece, bebeğine vereceği isimle ilgili konuşurken, “Yeğenimden isimlere bakabilmek için sınıf listesini istedim. Yeni isimler çok değişik. Lili, Lala, Lolo gibi isimler var. Annemin adı Ayşe, en kötü onun ismini koyacağım” şeklinde konuşmuştu. İpek isminin anlamı ise; İpek böceği kozasından elde edilen ve dokumacılıkta kullanılan çok ince parlak tel, yumuşak ve parlak olan, zarif, kibar ve ince anlamına gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu