Ekrem İmamoğlu: Hedefimiz, 2036’da İstanbul’da olimpiyatlara ev sahipliği yapmak

[ad_1]

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, kentte faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine sağladığı malzeme desteğini artırarak devam ettiriyor. 2023 yılı içerisinde, 20 branşta, 115 farklı kalemde, toplam 377 bin 920 adet malzemenin 1250 amatör spor kulübüne dağıtılması için düzenlenen tören, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Sultangazi’deki Cebeci Spor Kompleksi’nde düzenlenen tören, sporcular tarafından gerçekleştirilen görsel şovlar ve İBB Spor Kulübü Karate Takımı’nın gösterisiyle başladı. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, törende birer konuşma yaptı.

İmamoğlu, “Spor hem bedeni hem fikri hem de zihni olarak, insanları iyi geliştiren bir yol haritasıdır. Bu bağlamda tesisleri açtık ve oralarda şampiyonlarımızı yetiştirmeye başladık. 144 kulübe, 21 bin 240 sporcuya hizmet eden tesislerimiz var. Yeni tesislerimizi yapmaya devam ediyoruz. Temeller atmaya devam ediyoruz. Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İmamoğlu konuşmasında şunları söyledi:

Eşim Benzerim Yok Yağız kimdir? Yağız Bektik kimdir?

Eşim Benzerim Yok Yağız kimdir? Yağız Bektik kimdir?

Hedefimiz 2036’da İstanbul’da olimpiyatlara ev sahipliği yapmak

İstanbul, dünyanın en büyük şehirlerinden bir tanesi. Genç bir nüfusumuz var. Çok çalışmamız lazım. Genç nüfusumuzu en fazla istediği şey, tabii ki spor yapabilmek. Spor için tesis lazım, iyi bir eğitim lazım. Bu konuda kulüplerimizin desteklenmesi lazım. Geçmişte spor kulüplerine hizmet etmiş birisi olarak, sporcu bir geçmişi olan bir insan olarak, gerçekten tüm yurttaşlarımızın spor olanaklarını artırmaya özenli davranıyoruz. Genç sporculara başarıya ulaşmaları noktasında fırsatlar sunma amacındayız. Hem bütün şehre yaygınlaşan spor okullarımız üzerinden hem de kulüplerle kurduğumuz diyaloglarla, sporu ve sporcuyu mutlak destekliyoruz. Hedefimiz; 2036’da İstanbul’da olimpiyatlara ev sahipliği yapmak. Bu salonda bulunan çocuklarımızın bir kısmı inşallah İstanbul’daki olimpiyatlarda altın madalya kazanacak çocuklarımız olsunlar. Onların o başarıyı elde edeceklerini çok inanıyor ve biliyorum.

Olimpiyatlara aday olmak, aynı zamanda olimpiyatı, ruhunu da yaşamak demektir. Olimpizm ruhu, aynı zamanda centilmenliktir. Olimpizm ruhu, sağlıklı ve sıhhatli yetişmek demektir. İnsanı sevmek demektir. Doğayı sevmek demektir. Dolayısıyla spor hem bedeni hem fikri hem de zihni olarak, insanları iyi geliştiren bir yol haritasıdır. Bu bağlamda tesisleri açtık ve oralarda şampiyonlarımızı yetiştirmeye başladık. 144 kulübe, 21 bin 240 sporcuya hizmet eden tesislerimiz var. Yeni tesislerimizi yapmaya devam ediyoruz. Temeller atmaya devam ediyoruz. Ama okul, spor salonları ama atletizme veya jimnastiğe hizmet verecek olan spor sahaları, spor salonları, yüzme havuzları, futbol ve diğer branşlara hizmet edecek olan tesisler. Bu anlamda tesislerimizi branşlara göre de çeşitlendirmeyi ihmal etmiyoruz.”

İstanbul’u spor kenti yapmak için çalışıyoruz

İmamoğlu şöyle devam etti:

“İstanbul’u “spor kenti” yapma amacıyla çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen İmamoğlu, “İstanbul, amatör kulüpler ve sporcuların kendilerini daha güvende hissettikleri bir ortama kavuşacak. Bu anlamda değerli sporcularımızın, Türkiye’mizin göğsünü kabartacağına inanıyorum. Aynı zamanda, şu anda bile ulusal ve uluslararası arenada bize bu başarıyı hissettiren, gösteren şampiyon sporcularımız da aramızda. Diğer çocuklarımızın da aynen onlar gibi yol yürüyeceğini ve büyük başarılar elde edeceğini biliyorum.

Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz

Bu anlamda sizlere bu eğitimi veren kıymetli hocalarımıza, antrenörlerimize, eğitimcilerimize de yürekten teşekkür ediyorum. Onlar da özellikle çocuklarımızı hayatlarına şekil veren insanlar. Bütün eğitimcilerimizin, çocuklarımıza ve gençlerimize iyi insan olmayı, dünya insanı olmayı, sağlıklı bir vücuda sahip olmayı ve dünyaya pozitif bakabilmeyi göstermeleri gerekir. Tabii ki aynı zamanda branşlarını öğrenecekler, disiplini öğrenecekler, mücadele etmeyi öğrenecekler, kaybettiklerinde tebrik etmeyi öğrenecekler, kazandıklarında da mağrur bir şekilde o sevinci yaşamayı bilecekler. Bu duygular, hayat boyu çocuklarımıza ve gençlerimize lazım olan duygular. Yolları açık olsun. Başarılar diliyorum. Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz.”

İmamoğlu, konuşmasının ardından, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş’in de katılımıyla, saha içindeki sporcularla anı fotoğrafları çektirdi.

39.285.323,00 TL’lik spor malzemesi kulüplere dağıtılacak

“Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı” projesiyle, 39 ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin spor malzemesiyle desteklenmesi, İstanbul’da amatör sporun ve spor kulüplerinin güçlenmesine ve sporda İstanbul’un elde ettiği başarıların artmasına katkı sağlamak amaçlanıyor. 2023 yılı spor malzemesi desteği kapsamında 39.285.323,00 TL’lik spor malzemesi kulüplere dağıtılacak. Böylece, İBB Başkan’ı Ekrem İmamoğlu’nun göreve başlamasından bugüne kadar amatör spor kulüplerine yapılan malzeme desteğinin miktarı toplamda 70.000.628,00 TL’ye ulaşacak. 2023 yılı içerisinde futbolda 850, diğer branşlarda ise 400 olmak üzere, toplamda 1250 amatör spor kulübüne malzeme desteği sağlanacak. Bu yıl 20 branşta, 115 farklı kalemde 377.920 adet malzeme dağıtımının yapılması planlanıyor.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu