Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mazbatasını Aldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na yüzde 51,15 oy oranıyla tekrar seçilen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı merak konusu oldu. İmamoğlu mazbatasını aldı mı? İmamoğlu mazbatasını alırken neler söyledi? İşte detaylar…

Yerel seçimlerde yüzde 51,15 oy oranıyla İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na tekrar seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

İstanbul Adliyesi’nde açıklamalarda bulunan İmamoğlu şunları söyledi: “16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata. Bunun değeri sorumluluğu çok büyük. Sayın başkan çerçeveyi belki makul ölçüsüyle taşıdı getirdi ama yükü itibarıyla onu ben hissettim, onu sırtındaki bir yük ve onu inanın çok derinden ve içinden hisseden birisiyim.

Allah mahcup etmesin bu şehrin insanlarına ve bu ülkenin vatandaşlarına ve hatta ilave yapıyorum bütün insanlığa. Çünkü İstanbul sadece bu şehirde yaşayanların ve ülkemizin insanlarının duyguları değil, bütün insanların duygularının beslendiği bir kenttir. Bu bağlamda şehrin doğasına, havasına, suyuna, yaşam kalitesine, çocuklarına, gençlerine, hayata, kadına, bütün unsurlarıyla çok özenli çok nitelikli bir 5 yılı bu şehre yaşatmak en büyük arzumuzdur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu