Emeklilere Trenlerde Yüzde 10 İndirim Başlıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, emeklilerin trenlerde bu gece yarısı itibarıyla yüzde 10 indirimli seyahat edeceğini duyurdu. İndirimin yıl boyunca geçerli olacağını belirten Uraloğlu, yüksek hızlı, ana hat ve bölgesel trenlerde uygulanacak indirimden sadece emekli olduğunu gösteren belgenin yeterli olacağını açıkladı.

Bakan Uraloğlu, “Emeklilerimizin ekonomik, konforlu ve rahat bir şekilde seyahatlerini sağlamak üzere yüksek hızlı, ana hat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz.” dedi. Emeklilerin bu indirimden yıl boyunca faydalanabileceğini belirtti.

Emekli olunduğunu gösteren belgenin bu gece yarısından itibaren geçerli olacağını belirten Uraloğlu, e-devlet üzerinden veya resmi kurumlardan alınacak belgenin yeterli olacağını ifade etti. Ayrıca, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili ve okullardaki ara tatili kapsayan 5-15 Nisan tarihleri arasında trenlerde ek seferler düzenleneceğini ve kapasite artışının sağlanacağını söyledi. Yüksek hızlı tren hatlarında ek seferlerle 18 bin 84 koltuk kapasitesi artışı sağlanacağını belirtti.

Ankara-İstanbul hattında sefer sayısının 13’ten 14’e, Konya-İstanbul hattında 4’ten 5’e yükseltileceğini ve Ankara-Konya hattında cuma, pazar ve cumartesi günleri için ek seferler düzenleneceğini açıkladı. Yüksek hızlı trenlerdeki yeni seferlerin tatil dönemi sonrasında da devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu