Emeklilerin Bayram Heyecanı: İkramiye Tarihi ve Miktarı Belli Oldu!

Ramazan Bayramı’na yaklaşırken emekliler, kendilerine verilecek ikramiyeyi merakla bekliyor. Emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman ve ne kadar olacağıyla ilgili detaylar ise merak konusu. Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak ve ne kadar olacak? Bakan Işıkhan tarih verdi, işte detaylar…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat İşıkhan, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı paylaşımda emeklilerin heyecanla beklediği tarihi açıkladı. Bakan İşıkhan, “Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan Bayramı öncesinde 2 Nisan ile 5 Nisan tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacaktır” dedi. Bu kapsamda SSK kapsamında aylık alanlar 2 Nisan’da, 17 ve 18’inin ödemesini, 3 Nisan’da 19, 20, 21, 22’nin ödemesini, ve 4 Nisan’da 23, 24, 25, 26’nın ödemesini alacak.

Ayrıca 4C kapsamında aylık alan emeklilerin bayram ikramiyeleri her ayın 1 ile 5’i arasında ödenecek. Ödemeler; 1 ve 2 olanlara 2 Nisan, 3, 4 ve 5 olanlara ise aynı gün içerisinde 3-5 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin 3 bin lira olacağını açıklamıştı. Bu rakamı açıklarken Erdoğan, ekonomide gerçek ve kalıcı refah artışını sağlamayı amaçladıklarını belirtmişti. Emekliler ve hak sahipleri için yapılacak iyileştirmenin bütçeye maliyetini düşündüklerinde elde edilecek tablonun daha iyi anlaşılacağını ifade etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu