Emeklilerin Merakla Beklediği Haber: Promosyon Ne Zaman Yatırılacak?

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği haber nihayet geldi. Emekliler, bankalardan alacakları promosyon ödemeleri için tarih arayışındalar. Bugün emekli promosyonları başlıyor mu? Başvurular nereden yapılabilir? İşte detaylar…

Kamu bankaları tarafından emekliler için belirlenen promosyon tutarları netleşti. 8 bin ile 12 bin lira arasında değişen miktarlarda promosyon almak isteyen emekliler hala başvuru yapabiliyor. Başvurusu tamamlanan emeklilere bugün ödemeler yapılacak.

Promosyon başvurusu banka şubelerinden ya da e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilir. Bankalar, emeklilerden promosyon alabilmek için 3 yıl taahhüt istiyor. Daha cazip bir teklif alırlarsa, banka değişikliği yapma imkanı da bulunuyor. Birden fazla emekli maaşı alanlar her bir maaş için ayrı ayrı promosyon başvurusu yapabilir.

Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, konuyla ilgili bilgiler verdi. “Halihazırda promosyon alanlar, daha yüksek promosyon alabilecekleri başka bir bankaya taşıyabilirler. Bu durumda herhangi bir cezai sorumlulukları yok. Sadece aldıkları promosyonun kullanılan kısmını geri ödemeleri yeterli olacaktır” dedi. Karakaş ayrıca, “Emekli maaşları dosya bazında alınmaktadır. Örneğin, eşinden dolayı dul maaşı alanlar, kendi emekli maaşları için de ayrıca promosyon alabilirler” diye ekledi.

Dul ve yetim aylığı alan hak sahiplerine en az 5 bin lira promosyon ödemesi yapılacak. Bankaların promosyon düzenlemelerinden yaklaşık 16 milyon kişi etkilenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu