En Çevreci Projeler TEKNOFEST 2023 Finalinde Yarışıyor

Dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in ana paydaşlarından SANKO Holding’in yürütücülüğünde düzenlenen “Çevre ve Güç Teknolojileri Yarışması”na başvuran 19 bin 52 ekipten 86’sı finalde yarışıyor.

SANKO Holding yürütücülüğünde etraf temalı hazırlanan yarışta, finale kalan 86 grup (374 öğrenci), TEKNOFEST 2023 kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen “Çevre ve Güç Teknolojileri Yarışması” finalinde projelerini heyet önünde sunma heyecanı yaşıyor. 

Çevre ve Güç Teknolojileri Yarışması ile toplumda yenilenebilir güç kaynaklarının kullanımı ve güç verimliliği kültürü oluşturulması, verimlilik ve etraf mevzularında farkındalığın artırılarak yenilikçi ve teknolojik fikirlerin geliştirilmesi hedefleniyor. 

SANKO Holding, toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’in bu yıl dördüncü sefer ana paydaşları ortasında yer alarak geleceğin teknolojilerini üretecek gençleri desteklemeyi sürdürüyor. 

Yarışmanın emeli; endüstriyel işletmelerin uyguladığı güç verimli ve etraf hassas uygulama projelerini ve teknolojileri ortaya çıkararak bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını sağlamak, genel manada endüstriyel alanda güç verimliliğini artırmaktır.

SANKO HOLDİNG SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SOHBETLERİ

SANKO Holding’in mesken sahipliğinde düzenlenen ve iki gün sürecek “SANKO Holding Sürdürülebilirlik Sohbetleri”nde, SANKO Holding İdare Konseyi Lideri Adil Sani Konukoğlu, SANKO yöneticileri ve alanında uzman konuşmacılar yarışmacılarla buluşacak.

SANKO Holding Sürdürülebilirlik Sohbetleri kapsamında, SANKO Güç CEO’su Hakan Yıldırım, “2030’a Yenilenebilir Güç Pencerisinden Bakış”, TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitü Müdürü, İklim Elçisi Prof. Dr. Burcu Özsoy, “Çevre ve İklim Değişikliği”, Bağımsız Küratör Ayça Okay ile Dizayncı ve İleri Dönüşüm Kütüphanesi Kurucusu Pınar Akkurt, “Sanat ve Etraf: Sanat, Sürdürülebilirlik, Geri Dönüşüm, Organik Gereçler, Tasarım ve Mekansal Deneyim”, Poligon İnşaat Genel Müdürü Ahmet Sayın ile Poligon İnşaat GES Proje Yöneticisi Rıdvan Aslaner, “Sanayide Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kalkınma”, SANKOnline Genel Müdürü Emre Altay ise “Girişimcilik, Start Up ve Yatırım Ekosistemi” bahislerinde yarışmacıları bilgilendirecek.

ÇEVRE VE GÜÇ TEKNOLOJİLERİNE İLGİ HER HEÇEN GÜN ARTIYOR

SANKO Holding’in yürütücülüğünde düzenlenen Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışına ilgi her geçen yıl artarak devam ediyor.

2020 yılında Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Etraf ve Güç Teknolojileri müsabakasına 1.468 grup başvururken, İstanbul’da gerçekleştirilen TEKNOFEST 2021’de 2 bin 462 kadro müracaatta bulunmuştu. Trabzon ve Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST 2022’de ise 8 bin 778 müracaat yapılmıştı. 

‘Üniversite ve Üzeri Seviyesi’ ve ‘Lise Seviyesi’ kategorilerinde düzenlenen TEKNOFEST 2023 Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışına yurt içi ve yurt dışından 19 bin 52 takım ve 55 bin 625 yarışmacı müracaat yaparken 86 kadro finalde müsabaka hakkı elde etti.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST 2023, 1 Mayıs Pazartesi günü düzenlenecek ödül merasimiyle sona erecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu