Enerjisa Üretim ve Güler Legacy’den Çocuklara Özel Basketbol Kampları

Türkiye’nin önder özel kesim güç üretim şirketi olan Enerjisa Üretim, Güler Legacy iş birliği ile Muğla ve Aydın’da gerçekleşen basketbol kampları ile yedinci sefer çocuklarla buluştu.

Türkiye’nin öncü ve önder özel dal elektrik üreticisi Enerjisa Üretim, Güler Legacy ile Muğla ve Aydın’da düzenledikleri basketbol kampları ile çocukları, sporun birleştirici gücüyle bir ortaya getirdi. Bedensel ve zihinsel gelişime büyük katkı sağlayan spor kısımlarından biri olan basketbol ile çocuklara ulaşan Enerjisa Üretim ve Güler Legacy, 3 yıldır ülkenin farklı vilayetlerinde gerçekleştirdikleri basketbol kampları ile bin beşyüzden fazla çocuğun gelişimine katkı sağladı. Bu yıl orta tatil dönemimde Muğla ve Aydın’da gerçekleştirilen Basketbol Kamplarına toplam 200 öğrenci katıldı. Geçtiğimiz aylarda Balıkesir ve Çanakkale’deki kamplarda çocuklarla buluşan Enerjisa Üretim ve Güler Legacy, Türkiye’nin farklı lokasyonlarında basketbol kamplarına devam edecek.

Muğla’da Atatürk Spor Salonu, Aydın’da ise Özel Başak Koleji’nde gerçekleşen ve 8-15 yaş kümesi 200 öğrencinin temel basketbol eğitimi aldığı kampta; çocukların atletik performans ölçümü ve takibi yapılırken, temel motorik özelliklerin geliştirilmesi, basketbol temel duruşu, top hakimiyeti ve dripling, şut mekaniği, savunma, hamle bilgisi, pas çeşitleri, temel oyun kuralları, takımdaşlık, bağlantı ve yardımlaşma ile eğitsel oyunların tekniği anlatıldı. Aydın’da gerçekleşen kampta afet bölgesi olan Adıyaman’dan gelen depremzede öğrenci kümesi da yer aldı.

Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl, “Türkiye’nin dört bir yanında, bulunduğumuz her bölgede topluma ve etrafa katkı sağlamaya devam ediyoruz. 3 yıl evvel Güler Legacy ile Adana, Aydın ve Çanakkale’de başlattığımız basketbol kamplarına bu sene de Balıkesir ve Çanakkale sonrası Muğla ve Aydın’da devam ediyoruz. Muğla ve Aydın basketbol kamplarında  sporun ve basketbolun ehemmiyetinin yanı sıra Enerjisa Üretim olarak yenilenebilir güç ve sürdürülebilirlik bahislerini çocuklara aktarabildiğimiz için memnunuz. Klâsik hale getirdiğimiz basketbol kamplarında bizimle yer alan Güler ailesine teşekkür ederiz” dedi.

Sinan Güler: “Spora ulaşmak ve deneyimlemek bizim büyük hedefimiz”

Enerjisa Üretim ve Güler Legacy iş birliği ile gerçekleştirilen basketbol kampında, eski ulusal basketbolcu ve Güler Legacy Kurucusu Sinan Güler, “Çocukların gelişiminde spor çok kıymetli bir etken. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine büyük katkı sağlayan sporu; Güler Legacy ile daha ulaşılabilir bir noktaya taşımak istiyoruz. Bu gaye doğrultusunda, her çocuğun spora ulaşması, sporla yaşaması ve sporu deneyimleyebilmesi bizim için çok kıymetli. Enerjisa Üretim ile 3 yıl evvel hayata geçirdiğimiz projemize yeni kentler ve yeni çocuklar ekleyerek devam ediyoruz. Emelimiz ‘daha ulaşılabilir’ bir spor yapısını benimsemek ve çocukların kendilerini keşfetmesini sağlamak. Muğla ve Aydın’da gerçekleştirdiğimiz kampta, çocukların isteklerini ve isteklerini görmek bizi çok memnun etti. Türkiye’de sporu sevdirebilme noktasında Güler Legacy ile hoş işlere imza atan Enerjisa Üretim’e teşekkürlerimizi iletiyoruz” formunda konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu