Evrim Akın kimdir? Evrim Akın Filiz Akın’ın neyi?

[ad_1]

Kaza geçiren ve tedavileri süren Sabancı çiftine ziyaretler devam ediyor

Kaza geçiren ve tedavileri süren Sabancı çiftine ziyaretler devam ediyor

Evrim Akın kimdir?  Evrim Akın nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.  Evrim Akın’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Evrim Akın kimdir?   Evrim Akın kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Evrim Akın’ın biyografisini haberimizde derledik…

Evrim Akın, 12 Haziran 1979’da Ankara’da doğan, Arnavut ve Kürt kökenli bir oyuncu ve sunucudur. İzmir’de liseyi bitirdikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezine giren Akın, 1997 yılında evlendiği Ümit Çırak’tan 6 ay sonra boşandı. 

Akın, televizyona İmparator dizisiyle adım attı. Daha sonra İbo Show, Nisan Yağmuru, Canım Kocacığım, Estağfurullah Yokuşu, Analık gibi dizilerde rol aldı. Ömer Danış’ın Alacağım şarkısının klibinde de yer aldı. 

Akın’ın en çok sevilen dizileri Avrupa Yakası ve Bez Bebek’tir. Avrupa Yakası’nda Selin Yerebakan rolüyle komedi yeteneğini gösteren Akın, “Oha falan oldum yani.”, “Kal geldi ya.” gibi sözleriyle akıllarda kaldı. Bez Bebek’te ise Nana rolüyle sempati topladı. 

Akın, aynı zamanda birçok programda sunuculuk yaptı. Koca Kafalar, Uzman Avı, Ev Kuşu, Piramit, Çocuktan Al Haberi gibi programları sundu. Güldür Bakalım’da jüri üyesi oldu. Güldür Güldür Show’da Özge karakterini canlandırdı. Yeni Bir Ev adlı yarışma programını sundu. 

Akın, sinemada da boy gösterdi. Kimsecikler, Şizofren Aşk, Şaşkın ve Köstebekgiller: Perili Orman filmlerinde oynadı. Birçok ödülün sahibi oldu. 

Evrim Akın ve Filiz Akın arasında akrabalık bağı bulunmamaktadır.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu