Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Şok Açıklama: Ligden Çekilme Kararı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ligden çekilme kararını 3 ay sonraki genel kurula kadar rafa kaldıklarını açıkladı. Koç, genel kurul kararını almak zorunda olduklarını belirterek, şampiyonluk şanslarının devam ettiğini ve ligden çekilmenin en son adım olması gerektiğini söyledi.

Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar şunlar oldu:

“2 alternatifimiz var aslında. Herkes bir alternatif üzerinde odaklandı. İki tane uç alternatifimiz var. Biri hiçbir şey yapmamak, biri de futbol faaliyetlerini askıya almak. Biz artık hiçbir şey yapmamaktansa bundan sonraki süreçte itiraz bayraklarını kaldırarak, kendi göbek bağımızı kesip, her gün ölmektense bir gün ölmeyi düşünerek sizlerin huzuruna çıktık. Ben ve arkadaşlarım, hem dik dururuz hem eğilmeyiz ama önemli olan bizlere bunları yapanlar en büyük gücü, son yıllarda Fenerbahçe camiasının eskisi kadar kenetlememesinden, son yıllarda çok fazla çatlak ses olmasından! Artık bizler de fabrika ayarlarına dönmeliyiz. Bugün ne sonuç çıkarsa çıksın, biz yönetim olarak elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz.”

“Fenerbahçe’nin bir ve yekvücut olduğunu göstermek için en iyi kararın genel kurula gitmek olduğuna karar verdik. Ligden çekilmeyi sezon sonunda bir kez daha değerlendirelim. Ligden çekilme, bu sezonun tüm emeklerini çöpe atmak olur. En kararlı adımları atalım, ligden çekilelim. Buna mukabil yine bir görüş, en kararlı adımları atalım, ligden çekilme dahil olacaksa da en son adım olmalı.”

“Futbol faaliyetlerini askıya almayı şu anda hiç değerlendirmiyoruz. Bundan sonraki süreçte gerekli adımları atmak için en iyi kararın genel kurula gitmek olduğuna karar verdik. Bu konuyla ilgili olarak, futbol faaliyetlerini askıya almayı şu anda hiç değerlendirmiyoruz.”

Ali Koç, UEFA ile görüşerek ligden çekilmenin diğer bir yöntemi olan üst üste iki maça çıkmamayı da değerlendirdiklerini söyledi. UEFA’nın bu konudaki görüşünü aldıklarını ve yöneticilere hak mahrumiyeti verilmesi durumunda karşılaşacakları riskleri göz önünde bulundurduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu