Fenerbahçe Genel Kurulunda Alınan Kararlar Şaşırtıcı Mıydı?

Fenerbahçe genel kurulunun ardından alınan kararlar hakkında merak edilenler nelerdir? Fenerbahçe, Trabzonspor maçının ardından yaşananlar üzerine düzenlenen olağanüstü genel kurulda önemli kararlar alındı. Başkan Ali Koç, aldıkları kararlar hakkında önümüzdeki dönemde yapılacak genel kurulda tekrar konuşacaklarını belirtirken, aynı zamanda Süper Kupa, Türkiye Kupası, UEFA ve FIFA’da girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Fenerbahçe kongre üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda yönetim kuruluna dört önemli yetki verildi. Bu yetkiler arasında, Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmaması veya uygun bir tarihe ertelenmemesi durumunda takımın çıkmama veya U19 takımıyla çıkma yetkisi bulunmaktadır. Ayrıca, önümüzdeki iki sezon boyunca Türkiye Kupası’na U19 takımıyla katılma yetkisi verildi. Ek olarak, yurtdışı futbol yapılanmasına başlama ve UEFA ile FIFA’ya başvuru yapma yetkisi de yönetim kuruluna verildi.

Taraftarlar ve camia, genel kurulda alınan bu kararlar ile ilgili merak içindeyken, Fenerbahçe’nin geleceği hakkında atılan adımlar ve alınan kararlar belirsizlikleri biraz olsun gidermiş oldu. Bu kararlarla ilgili detaylar, gelecek dönemde yapılacak genel kurullarda daha detaylı bir şekilde ele alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu