Fişekhane Sailing Cup Başlıyor

Geçtiğimiz sene 46 teknenin kıyasıya gayret ettiği ve yarışlar sonunda dereceye giren kadroların kupalarının görkemli bir yelkenci partisi ile takdim edildiği Fişekhane Sailing Cup’ ın ikincisi 29 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan FİŞEKHANE SAILING CUP, her yıl onlarca teknenin rekabet ettiği BAUISC Spring Trophy’nin üçüncü etabı olarak gerçekleştirilecek.

29 Nisan Cumartesi günü Saat 11.50’de verilecek hazırlık ikaz işareti ve ardından saat 12.00’de çalacak start düdüğü ile 50’ye yakın sayıda yelkenli yarış teknesinin start alması bekleniyor. 

Orsa-pupa seyrine nazaran kurulacak şamandıra parkurunun kurulacağı Zeytinburnu kıyısında, gün boyunca 2 farklı yarış yapılması planlanıyor. Bilhassa nisan ayındaki hakim rüzgarlar göz önüne alındığında, rekabetin daha güçlü olması bekleniyor.

Hava kaidelerine nazaran değişiklik gösterebilecek olsa da 12.00’de çalması beklenen start düdüğünün akabinde, yarışların her birinin yaklaşık 90 dakika sürmesi planlanıyor.

Birbirinden farklı uzunlukta ve modelde teknelerin bulunduğu yarış filosu IRC-0-1-2-3-4, Sportsboat ve Gezgin sınıflarına ayrılacak ve her tekne sahip olduğu reyting kıymetlerine nazaran, kendi sınıflarında derecelendirilecek. 

Yarışların sonunda ise Fişekhane’de gerçekleştirilecek ödül merasimi ile her sınıfın birinci 3 derecesine giren takıma ödülleri takdim edilecek. Ödül merasimi sonrasında İstanbul yat yarışı döneminin birinci yelkenci partisi gerçekleşecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu