Gemlik Pülümür’le kardeş kent oldu

Kardeş kent protokolü Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan ve Pülümür Belediye Lideri Müslüm Tosun tarafından imzalandı.

Protokol imza merasimine CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bingöl Yayladere Belediye Lideri Serdar Akyürek, CHP Gemlik İlçe Lideri Şükrü Aksu ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Pülümür Belediye Lideri Müslüm Tosun, “Gemlik ile Pülümür’ün her şeyden evvel gönül bağı var”

Pülümür Belediye Lideri Müslüm Tosun, Gemlik ile Pülümür’ün her şeyden evvel gönül bağı olduğunu söz ederken, “Pülümür’den Gemlik’e çeşitli nedenlerle birçok defa göç yaşandı ve yaşanan bu göçler sebebiyle iki ilçe ortasında bir gönül bağı oluştu. Kardeşlik protokolümüzün iki ilçemize de iyi olmasını diliyorum. Yapacağımız işbirlikleriyle ilçelerimizi daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, “Bu kuvvetli bağları bugün resmileştiriyoruz”

Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, “Gemlik ile Pülümür’ün hiç imza atmadan bu birlikteliği sağladığını belirtirken, “Gemlik ile Pülümür’ün yaklaşık yüz yıllık bir mazisi var. Gemlik’e çeşitli sebeplerden ötürü Pülümür’den göç eden ve yıllarca bize ağabeylik, arkadaşlık ve eşlik eden binlerce hemşehrimiz var. Biz iki kent ortasında ortaya çıkan bu kuvvetli bağları bugün resmileştiriyoruz. Pülümür’den ve Türkiye’nin dört bir yanından Gemlik’e gelen kardeşlerimiz ile birlikte nefes alıyor olmaktan ve birlikte hayat sürmekten çok memnunuz. Biz kardeş kentimiz olan Pülümür’ün fiziki manada ve kentleşme noktasında kalkınmasına dayanak veren bir belediye olmak için elimizden geldiği kadar takviyemizi vereceğiz ”şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalarının akabinde iki belediye lideri tarafından kardeş kent protokolü imzalandı ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu