Gençlik Meclisi’nde koltuklara çocuklar oturdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Oturumu düzenledi. 

Çocuk konuklarını ağırlayan Gençlik Meclisi’nde renkli anlar yaşandı. Gençlik Meclisi Lideri Ozan Şükrü Kayapınar, yerini Simay Yade Çoban’a bırakırken, divan ve meclis üyesi koltuklarına da çocuklar oturdu. Meclisin açılış konuşmasını yapan Gençlik Meclisi Lideri Ozan Şükrü Kayapınar, gençlerin niyetlerini meclis çatısı altında lisana getirmeye çalıştıklarını belirterek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Bugüne kadar gençlerin meselelerini mecliste lisana getirmeye çalıştıklarını belirten Lider Kayapınar, “Sınav gerilimi, akran zorbalığı, ruhsal şiddet, gelecek korkusu, kaygı, ekonomik şartlar derken gençlerin konuttan bile çıkamaz hale geldiklerini söyledi. 

Gençlerin varlıklı olmak değil, yalnızca yaşamak istediğini söyleyen Kayapınar, “Hepimiz bu topraklarda barışı, huzuru, memnunluğu istiyoruz. Hepimiz ülkemizin atılımını, büyümesini, ilerlemesini istiyoruz. Hepimiz adaleti, şeffaflığı, dürüstlüğü istiyoruz. Hepimiz gülmeyi, eğlenmeyi, özgürce fikirlerimizi belirtmeyi istiyoruz” dedi.

ÇOCUKLAR TALEPLERİNİ LİSANA GETİRDİ

Konuşmasının akabinde Gençlik Meclisi Lideri Ozan Şükrü Kayapınar koltuğunu Simay Yade Çoban’a devretti. Lider Çoban ile meclis üyeleri ülke ve Antalya gündemini kıymetlendirdi. Büyükleri aratmayacak konuşmalar yapan çocuklar; engellilere, çocuklara ve büyüklere hürmet duyulması gerektiğini söyledi. 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu