Göztepe-Çorum FK maçının ardından Tahsin Tam açıklama yaptı

Trendyol 1. Lig’in üçüncü haftasında, sahasında Ahlatcı Çorum FK’ye 2-1 mağlup olan Göztepe’nin teknik direktörü Radomir Kokovic, maçı kaybettikleri için büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi.

Kokovic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bireysel bir hatayla ilk dakikada yedikleri golün morallerini bozduğunu ifade etti.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını vurgulayan Radomir Kokovic, şöyle konuştu:

Dinamo Kiev Beşiktaş canlı izle

Dinamo Kiev Beşiktaş canlı izle

“Maça iyi başlayamadık. İlk dakikada kişisel bir hatadan kaynaklanan gol yedik. Bu takım olarak enerjimizi çok fazla aşağıya doğru çekti. Daha sonra ikinci şutla rakibimiz ikinci golü buldu. Daha sonra 2-0’dan geri dönmek zor oldu bizim için. Mücadele ettik fakat bunu gerçekleştiremedik. Gerçekten şu anda ben büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum ve bütün takım olarak büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Çünkü taraftarlarımıza bugün galibiyeti hediye edemedik. Onlar bugün her zaman olduğu gibi mükemmel bir şekilde bizi desteklediler. Fakat biz onlara hak ettikleri galibiyeti veremedik.”

Kokovic, mücadeleden ve galibiyetten dolayı rakiplerini tebrik etti.

– Çorum cephesi

Ahlatcı Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam ise basın toplantısına oyuncularını tebrik ederek başladı.

Çok önemli bir galibiyet aldıklarını vurgulayan Tam, şunları kaydetti:

“Oyun tarzını iyi bildiğimiz bir güçlü rakibe karşı bugün kazanmış olduğumuz üç puan açıkçası bizi çok mutlu etti. Rakibimizin kanat ataklarıyla ve defansımızın arkasına uzun top denemeleriyle bize baskı kurma isteğinde olacağının farkındaydık. Buna dönük önlemlerimizi geliştirme üzerine çalışmıştık hafta boyu. Disiplinli bir oyun ortaya koyduk. Zaman zaman baskı yedik gibi gözükse de geçiş fırsatlarında topu biraz daha iyi kullanıp doğru opsiyon üzerinden hareket etseydik belki daha rahat geçebilirdi ama çok büyük bir camiaya karşı kazandığımız üç puan açıkçası bizi çok mutlu etti. Aynı disiplini bundan sonraki hafta devam ettirmek zorundayız. Çünkü bu ligin şakası yok. Henüz oturmamış bir lig. Herkes birbirini yenebiliyor. O yüzden ciddiyetimizi koruyup rakiplerimize gereken saygıyı göstererek bize de saygı duymalarını sağlayarak lige renk katacak bir performans ortaya koymak istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu