Güncel Akaryakıt Fiyatları İstanbul’da Nerede? – İşte Detaylar!

Akaryakıt fiyatları sürekli olarak artmaya başlayınca ve benzin ile mazot fiyatları arasında dalgalanmalar yaşanınca, vatandaşlar günlük olarak benzinin litreye kaç TL olduğunu ve mazotun litre fiyatının ne kadar olduğunu merak etmeye başladı. Ayrıca, güncel olarak benzine zam gelip gelmediğini, benzinde indirim olup olmadığını ve mazota zam gelecek mi sorularını araştıran araç sahipleri, en son akaryakıt fiyatlarını öğrenmek için bilgi edinmek istiyor. İşte güncel akaryakıt fiyatları!

AKARYAKIT FİYATLARI

03.04.2024 tarihindeki akaryakıt fiyatları aşağıdaki gibidir:

Kurşunsuz 95(Excellium95) TL/lt: 43,48 TL

Motorin TL/lt: 42,03 TL

Motorin (Excellium) TL/lt: 42,08 TL

Kalorifer Yakıtı TL/kg: 31,57 TL

Fuel Oil TL/kg: 27,23 TL

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle hesaplanır. KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunur. Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde edilir. Dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebilir.

İSTANBUL’DA AKARYAKIT FİYATLARI NE KADAR?

İstanbul’da 3 Nisan 2024 tarihindeki akaryakıt fiyatları şu şekildedir (Türkiye Petrolleri):


İLÇE KURŞUNSUZ BENZİN (TL/LT) GAZ YAĞI (TL/LT) TP MOTORİN (TL/LT) MOTORİN (TL/LT) KALORİFER YAKITI (TL/KG) FUEL OIL (TL/KG) Y.K. FUEL OIL (TL/KG) TPGAZ
ISTANBUL – ANADOLU 43,38 35,80 41,97 41,92 31,73 27,41 23,41 22,02

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu