Hacı Bayram Tonbul Kimdir? – Elips Haber

[ad_1]

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, kalp krizi geçirdi. Peki Hacı Bayram Tonbul kimdir? Hacı Bayram Tonbul nereli? Hacı Bayram Tonbul hakkında detaylar haberimizde…

Hacı Bayram Tonbul kimdir?

Hacı Bayram Tonbul 1964 yılında Gümüşhane ili Şiran ilçesi Sarıca köyünde dünyaya geldi. Eğitimine 1975 yılında Şiran İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra Şiran ortaokuluna devam etti. 1978 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Erzincan  İl merkezine taşındı. Lise eğitimini Erzincan Sivil Lise olarak bilinen okulda tamamladı. 1982 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümünden 1986 yılında Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. İş hayatına 1987 yılında TC. Ziraat Bankasında mühendis olarak başladı. O günkü adıyla kontrollü zirai kredilerde görev yaptı. Hayvancılığı geliştirme projelerinin yanı sıra Meyseb projesi diye adlandırılan projelerde fiilen görev aldı.

1987 yılında başladığı vatani görevini Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muhabere tabur komutanlığında Çıplak Hat Takım Komutanı olarak görev yaparak tamamladı. Aynı Yıl içerisinde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün açtığı sınavı kazanarak Alparslan TİM e atandı. 1989 yılında tekrar Ziraat Bankasına döndü ve sırasıyla Çatak ve Muş şubelerinde çalıştı. Muş şubesinde Muş Bingöl kırsal kalkınma projesi, Türk İtalyan Anifi projesi, Zirai Krediler ve diğer kredilerin açılması, projelendirilmesinde görev yaptı.

Hacı Bayram Tonbul Daha sonra Beypazarı’na ataması yapıldı. Beypazarı şubesinde Mühendis, Baş Mühendis ve müdür yardımcısı olarak tüm projelerde çalıştığım gibi diğer bankacılık hizmetlerinde de yöneticilik yaptı. İthal süt sığırcılığı, Açık büyük baş besicilik, örtü altı tarımı, yüksek sistem bağ tesisi, tarla balıkçılığı, yumurta ve broiler tavukçuluk, soğuk hava tesislerin yapımı gibi projelerde çalıştı.

Hüdayı Sayın kimdir?

Hüdayı Sayın kimdir?

Hacı Bayram Tonbul 1998 yılında Sincan şubesine atandı burada da tüm bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra tarımsal kredilerde yöneticilik yaptı. Sincan İlçesinde hayvancılığın; özellikle açık besi projeleri, silajlık mısır yetiştiriciliği ve benzeri konularda çiftçileri ve işletmeleri bilinçlendirmek amacıyla görev yaptı.

Hacı Bayram Tonbul 2001 yılındaki kriz ve bu kriz sonrasında yapılan özelleştirme çalışmalarıyla DSİ genel Müdürlüğüne Mühendis olarak atandı. DSİ Etüt ve Plan Dairesinde Toprak ve Drenaj Şubesinde bir müddet çalıştıktan sonra İdari ve Mali İşler Dairesine başkan yardımcısı olarak atandı.

2003 yılında Enerji Bir Sen’in işyeri temsilciliği görevinde bulundu. 2005 yılında Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 2008 yılında ise Genel Başkanlığa seçildi. Halen Enerji Bir-Sen  Genel Başkanlığı ve Memur Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterliği görevlerini yürütmekte. Hacı Bayram Tonbul Evli ve üç çocuk babası.

[ad_2]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu