Hasta Nakil bayramda misyon başında

Büyükşehir’in hasta nakil ambulansları Ramazan Bayramında da vatandaşların hizmetinde olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Hasta Nakil Ambulans Ünitesi yılın 365 günü 7/24 vatandaşın hizmetinde. Sıhhate inançlı ulaşım hizmeti sağlayan Büyükşehir, bu yıl Ramazan bayramında da vazife başında olacak. 30 Hasta Nakil Ambulansı ve 125 işçiyle Kocaelililere hizmet veren Büyükşehir, toplumsal belediyeciliğin en hoş örneğini sergiliyor.  

 

12 BİN 999 KİŞİ FAYDALANDI

Kocaeli’de ikamet eden, durumu acil olmayan, nakil esnasında müdahale gerektirmeyen yatalak yahut aygıt takviyeli hastalara yönelik sunulan nakil hizmetinden ocak ayından bu yana taşınan hasta sayısı 12 bin 285 bin olurken vilayet dışına 316 hasta nakil edildi. Trafik kazası, yerinde müdahale, kıymetlendirme ek vazifeler ile birlikte 4 ay müddetince toplam 12 bin 999 bireye hizmet verildi. Hasta Nakil Ambulansları Ramazan Bayramı’nda da vatandaşlarımız için vazife başında olacak.

 

HASTA NAKİLDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Ateş, kusma, baş dönmesi, göğüs ağrısı, şuur bulanıklığı, ani başlangıçlı ve şiddetli ağrı, kesi üzere tıbbi müdahale gerektirmeyen; Yatalak konumundaki hastalar. Aygıt ve oksijen takviyeli hastalar. Ambulans ile taşınması uygun görülen, yürüyemeyen engelli hastalar. Ameliyat olmuş yatar durumda ve yatarak gitmesi gereken hastalar( tabip onaylı ve takipli olarak). Yerinde yapılan değerlendirmede ambulans doktoru ve sıhhat işçimiz tarafından ambulans ile taşınması uygun görülen hastalar Hasta Nakil Ambulansı ile taşınıyor.   

 

BAŞVURU – İRTİBAT 153 DAVET MERKEZİ 
Yetkililer daha kaliteli hizmet ismine randevu sistemi ile çalıştıklarını; Vilayet içi nakil taleplerinde tedavi-randevu tarihi ve saatinden en 1 gün (24 saat), Vilayet dışı nakil taleplerinde tedavi-randevu tarihi ve saatinden en az 3 gün evvel Büyükşehir 153 davet Merkezimizi arayarak randevu oluşturulması gerektiğini belirtildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu