Hatay’da Oy Farkı Azalıyor! CHP İtiraz Ediyor Hemşehriniz Konuşuyor

Hatay’da oy farkı ne kadar oldu? 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Mehmet Öntürk, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandı. CHP adayı Lütfü Savaş ise %44,5 oy oranıyla ikinci sırada yer aldı. Oy sayımının tamamlanmasının ardından itirazlar yapıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gökçe Gökçen ve Murat Bakan liderliğindeki bir heyet, İl Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. Gökçe, itirazların sonucunda oy farkının 3 bin 900’den 2 bin 735’e kadar düştüğünü belirtti.

Gökçen, “CHP olarak Hatay halkının sandıkta verdiği oylara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Süreci devam ettireceğiz ve itirazlarımız sürdürecek. İl Seçim Kurulu’na tekrar itirazlarımız olacak. Yüksek Seçim Kurulu’na da itirazlarımız olacak. Herkesi demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan ise “Seçim günü Genel Başkanımızın talimatıyla Hatay’a geldik. Hukuki süreçleri takip ediyoruz ve Hatay halkının oylarının zayi olmaması için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu. Partililerin de destek verdiği açıklamaların ardından CHP heyeti, sloganlar atarak alandan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu