Hayallerin gerçeğe dönüştüğü yarış

Üsküdar Üniversitesi BrainPark Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğiyle gerçekleşen Girişimcilik Yarışı girişimcilere hayallerine bir adım daha yaklaşması için fırsat tanıyor. Startup İdea müsabakası yenilikçi fikirleri olan girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için dayanak kıymetli bir platform. Yarışmacılar yaratıcılıklarını ve yeteneklerini sergileyerek birbirinden özgün projelerini heyette yer alan tecrübeli girişimcilere sunuyor ve Üsküdar Üniversitesi girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri basamağında dayanak oluyor. 

Üsküdar Üniversitesi BrainPark Teknoloji Transfer Ofisi tarafından desteklenen Startup Idea müsabakası, teşebbüslere ve girişimcilere takviye olmak hedefiyle düzenleniyor. Yarış, projelerin profesyoneller tarafından kıymetlendirilmesi ve en kısa müddette en yüksek randımanda para kazanır hale gelmesine nazaran sonuçlandırılıyor. Müsabakaya katılmaya hak kazananlar teşebbüsçüler, 48 saatlik bir kampa girerek öğrenmesi gereken her şeyi özet halinde öğreniyor ve eğitim alıyorlar. 

 

Yarışmanın farkı: Başlangıçtan yatırım etabına kadar projelere sahip çıkılıyor

 

Üsküdar Üniversitesi ARGEYEP (Arge ve Yenilik Siyasetleri Direktörlüğü) Proje Yöneticisi Meltem Bayraktar “ Bu müsabakada projelerin gelişimi ve ticari hayata kazandırılması için kıymetli vazifeler yüklenen Collective İdea ile işbirliği yapıyoruz. Collective Idea, girişimcilik hareketinin öncülerinden biri olarak Türkiye’de özel bir yere sahip. Kazanan projelere para kazanır hale getirilene yahut yatırım alana dek sahip çıkılıyor. Bu yarış, başka yarışlardan farklı olarak, projelerin başlangıç etabından itibaren geliştirilmesine odaklanıyor ve yatırım almayı amaçlıyor.” dedi.  

 

Yarışmaya katılan girişimcilerimize birçok fırsat sunacağız

Bayraktar “Yarışmaya katılan girişimcilerimize birçok fırsat sunacağız. Kazanan projelerin sahipleri, mükafatların yanı sıra Üsküdar Üniversitesi üzere işbirliği yapacakları destekçilerinden faydalanacaklar. Startup Idea Yarışının birinci kademesini geçip takviyeye hak kazanan projeler 30 Nisan 2023 tarihinden itibaren gelişim süreçleri için dayanak programına alınacak ve sonucu kamuya duyurarak öteki girişimcilere de ilham olacağız” diyerek kelamlarını tamamladı.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu