Hepsiburada Ramazan Ayı Alışverişlerine Ait Bilgileri Açıkladı

En çok siparişin temel tüketim ve besin kategorisinden verildiği ay boyunca, en çok sipariş veren vilayetler üç büyük ilin akabinde Bursa ve Kocaeli olarak sıralandı.

Sahurda kahvaltılık, iftar sonrası türk kahvesi

Hepsiburada, Ramazan ayında bilhassa sahurda yenilen kahvaltılık eserlerin ve çay-kahve tüketiminin arttığını belirtti. Kahvaltılık eserler ortasında sırasıyla en çok sipariş verilen eserler peynirler, çikolata kremaları, ballar, zeytin ve zeytin ezmeleri, acuka ve kahvaltılık soslar olarak sıralandı. Peynirlerde en çok kaşar peyniri ve sepet peyniri, zeytinlerde ise en çok yeşil kırma zeytin siparişi verildi.

Veriler, Ramazan ayıyla birlikte iftar sonrasının vazgeçilmezi olan çay-kahve tüketiminde de artış görüldüğünü ortaya koydu. Geçtiğimiz yılın ramazan ayına nazaran filtre ve çekirdek kahve siparişlerinde %83 artış yakalandı. Bunun yanı sıra Türk Kahvesi makinelerinin siparişinde 173% artış görüldü.

HepsiTürkiye’den eserlerine ilgi

Hepsiburada’nın, yöresel üreticileri desteklemek üzere hayata geçirdiği HepsiTürkiye’den eserlerine de Ramazan ayında ilgi fazla oldu. Fethiye tahini, Ayvalık zeytinyağı, Beypazarı Kurusu ve Gümüşhane Pestili Ramazan ayı boyunca en çok sipariş verilen eserler ortasında yer aldı.

“Ramazan Dayanışma Paketleri” dayanışma ruhunu güçlendirdi

Hepsiburada ve Gereksinim Haritası ramazan ayına özel zelzele bölgesindeki gereksinim sahiplerine takviye olmak maksadıyla “Deprem Bölgesine Ramazan Kolisi İle Dayanak Ol” kampanyası büyük ilgi gördü. Kampanya kapsamında müşteriler, Hepsiburada’nın özel eser sayfalarından online olarak içlerinde ayçiçek yağı, un, şeker, çay, makarna üzere eserlerin bulunduğu Ramazan paketlerini bağışlayabiliyor. Muhtaçlık Haritası ile Besin Kolisi Kampanyası Ramazan ayı sonrasında da devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu